Ազնավուրին շնորհվել է ռուսաստանյան արվեստի բարձրագույն պարգևը
Ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին Կաննում շնորհվել է Ռուսաստանյան արվեստի փառատոնի բարձրագույն պարգևը: Լեգենդար երգիչն արժանացել է Պատվո նշանի` «Ռուսաստանի և Ֆրանսիայի միջև մշակութային կապերի ամրապնդման գործում մեծ ավանդի համար»:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, պարգևատրման արարողությունը տեղի է ունեցել Կաննի փառատոնների և կոնգրեսների պալատում` «Ռուսաստանյան գիշեր» փառատոնի ժամանակ:
Նշենք, որ Ռուսաստանյան արվեստի փառատոնը Կաննում անց է կացվում Ռուսաստանի առաջին տիկին Սվետլանա Մեդվեդևայի հովանու ներքո` Ռուսաստան-Ֆրանսիա տարվա շրջանակում:

Charles Aznavour received the highest award of Russian Art
The French – Armenian outstanding singer Charles Aznavour received the highest award on the festival of Russian Art in Cannes. The legendary singer received the honorary award “For Outstanding Contribution to the Strengthening of Cultural Relations between Russia and France.”
As ITAR-TASS reports the awarding ceremony was held during the Russian Night at the Cannes Palais des Festivals.
It should be noted that the festival in Cannes is held under the auspices of Russian First Lady Svetlana Medvedeva.