ՀՅԴ պատվիրակությունը հանդիպել է Արգենտինայի արտգործնախարարի հետ
ՀՅԴ Հարավային Ամերիկայի հանձնախմբի պատվիրակությունը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Մարիո Նալբանդյանի գլխավորությամբ, հանդիպել է Արգենտինայի արտգործնախարար Հեկտոր Թիմերմանի հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՅԴ մամլո դիվանից, հանդիպմանը ներկա էր նաև Արգենտինայի Արդարադատության նախկին նախարար Լէոն Կարլոս Արսլանյանը:
Պատվիրակությունը գնահատել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատան բացումը, ինչպես նաև գոհունակություն է հայտնել Հայաստանին և հայությանը ցուցաբերած աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը խոսեցին Արգենտինա - Հայաստան դիվնագիտական հարաբերությունների զարգացման մասին: Հայկական կողմը փոխանցեց իր մտահոգությունը` Կովկասում չլուծված խնդիրների վերաբերյալ:
Նախարար Թիմերմանը կարևորել է Արգենտինայի տնտեսական, գիտական և ընկերային կյանքի մեջ հայ համայնքի կարևոր ներդրումը:

A delegation of the ARF South America Center led by ARF Bureau member Mario Nalbandian met with Argentine Foreign Minister Hector Timerman.
Ex-Justice Minister of Argentina Leon Carlos Arslanian was also present at the meeting, ARF press office reported.
The Argentine side appreciated the opening of the Embassy of Argentina in Armenia expressing gratitude to Armenia and Armenians for their support.
The sides addressed development of Argentina-Armenia diplomatic relations. The Armenian side expressed concern over unsolved problems in the Caucasus.
Minister Timerman attached importance to Armenian community’s significant contribution to Argentina’s economic, scientific and social spheres.