ՀՅԴ պատվիրակությունը հանդիպել է Արգենտինայի արտգործնախարարի հետ
ՀՅԴ Հարավային Ամերիկայի հանձնախմբի պատվիրակությունը, ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Մարիո Նալբանդյանի գլխավորությամբ, հանդիպել է Արգենտինայի արտգործնախարար Հեկտոր Թիմերմանի հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՅԴ մամլո դիվանից, հանդիպմանը ներկա էր նաև Արգենտինայի Արդարադատության նախկին նախարար Լէոն Կարլոս Արսլանյանը:
Պատվիրակությունը գնահատել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատան բացումը, ինչպես նաև գոհունակություն է հայտնել Հայաստանին և հայությանը ցուցաբերած աջակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը խոսեցին Արգենտինա - Հայաստան դիվնագիտական հարաբերությունների զարգացման մասին: Հայկական կողմը փոխանցեց իր մտահոգությունը` Կովկասում չլուծված խնդիրների վերաբերյալ:
Նախարար Թիմերմանը կարևորել է Արգենտինայի տնտեսական, գիտական և ընկերային կյանքի մեջ հայ համայնքի կարևոր ներդրումը:

Делегация АРФД встретилась с главой МИД Аргентины
Делегация комитета Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» Южной Америки во главе с членом Бюро АРФД Марио Налбандяном встретилась с главой внешнеполитического ведомства Аргентины Гектором Тимерманом.
Как сообщили в пресс-службе АРФД, на встрече присутствовал также бывший министр юстиции Аргентины Левон Карлос Арсланян.
В ходе встречи представители делегации АРФД выразили удовлетворение в связи с открытием посольства Аргентины в Армении, а также высоко оценили содействие, оказываемое Армении и армянам.
Стороны обсудили вопросы развития дипломатических отношений между Арменией и Аргентиной. Армянская сторона выразила свою обеспокоенность относительно нерешенных конфликтов на Южном Кавказе.
Глава МИД Аргентины Гектор Тимерман отметил важную роль армянской общины в экономической и научной жизни Аргентины.