Ադրբեջանը հայկական դիրքերի վրա արձակել է մինչև 300 կրակոց
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ ամփոփագրի` ի տարբերություն նախորդ շաբաթների, անցած յոթնօրյակում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերը համեմատաբար կրճատվել են:
Օգոստոսի 23-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը` հիմնականում «АК» տիպի ինքնաձիգերից և «СВД» դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա արձակել է մինչև 300 կրակոց:
Նշված ուղղություններում ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

За неделю произведено 300 выстрелов по армянским позициям
В течение минувшей недели на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана было зарегистрировано относительно меньше случаев нарушения режима прекращения огня. Об этом сообщили в Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативной сводке МО НКР, в период с 23 по 28 августа азербайджанская сторона произвела по армянским позициям, расположенным в оборонительных направлениях Гадрута, Мартуни, Аскерана и Мартакерта, около 300 выстрелов в основном из автоматов «АК» и снайперских винтовок «СВД».
В результате ответных действий, предпринятых военнослужащими Армии обороны НКР, противник прекратил стрельбу.