ՀՀ նախագահ. Արցախի վերադարձը Ադրբեջանի կազմ բացառվում է
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արցախի թիվ 11 ավագ դպրոց այցելության ժամանակ հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղը այլևս երբեք այս կամ այն կերպով չի մտնի Ադրբեջանի կազմի մեջ:
Ինչպես հաղորդում է analitika.at.ua-ն, Սերժ Սարգսյանը իր խոսքում նշել է, որ մեր գործունեությունը պետք է ուղղված լինի այն բանի վրա, որ ոչ միայն Ադրբեջանը, այլ նաև այլ երկրները համոզվեն, որ հետադարձ ճանապարհ չկա, և Ղարաբաղի վերադարձը Ադրբեջանի կազմ բացառվում է:
Նախագահը նշել է, որ Արցախը, ունենալով բազմաթիվ խնդիրներ, արդեն կայացած պետություն է, որը կզարգանա և կամրապնդվի:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 28-ին աշխատանքային այցով Արցախ է ժամանել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Օգոստոսի 29-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը այցելել են Ստեփանակերտում գործող մի շարք կրթամշակութային հաստատություններ:
Նախագահներին ուղեկցում էին Արցախի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը, "Հայաստան" համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

RA president: Artshakh will never make a part of Azerbaijan again
On 29 August Presidents of the Artsakh Republic and the Republic of Armenia Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan visited some educational and cultural establishments in capital Stepanakert.
The Presidents got acquainted with the newly built sector of the senior school N11 and the activities of the Center of children's creative work. On his visit to Artsakh’s school N11 he has stated that the Nagorno Karabakh will never ever be in a part of Azerbaijan.
As analitika.at.ua informs Serzh Sargsyan has mentioned in his speech that our activities will be directed to persuading Azerbaijan and other countries that there is no way back, and the return of Karabakh to Azerbaijan is excluded.
The president has noticed that Artsakh, having many problems, is an established statehood, which will develop and will become stronger.
Artsakh Republic minister of education and science Vladik Khachatryan, executive director of the "Hayastan" All-Armenian fund Ara Vardanyan and other officials were accompanying the Presidents.