Բաքվում այրել են Հայաստանի, Իսրայելի, ԱՄՆ-ի, ՄԲ-ի դրոշները
Նախօրեին Բաքվում տեղի է ունեցել հանրահավաք` Գուդսի միջազգային օրվա հետ կապված: Ցուցարարները կոչ են արել աշխարհի բոլոր մահմեդականներին և ադրբեջանցիներին միավորվել Միացյալ Նահանգների և միջազգային սիոնիզմի դեմ: Հանրահավաքի ժամանակ հնչել են «Մահ ԱՄՆ-ին», «Մահ Իսրայելին» և այլ վանկարկումներ:
Ինչպես հաղորդում է Ռեգնում-ը, բողոքողները հայտարարել են, որ այսօր սիոնիզմը քաղաքակիրթ աշխարհում կորցրել է իր հեղինակությունը, իսկ ադրբեջանական հասարակությունում սիոնիզմի և Իսրայելի հանդեպ ատելություն է առաջացել:
«Միասնություն» կուսակցության ղեկավար Խուդու Խուդիևն իր ելույթի ժամանակ մեղադրել է եվրոպական երկրներին և ԱՄՆ-ին երկերեսության մեջ: Նա ընդգծել է, որ ղարաբաղյան խնդիրը նման է պաղեստինյան հակամարտությանը:
Հանրահավաքի ավարտին այրվել են Հայաստանի, Իսրայելի, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի դրոշները և Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուի խրտվիլակը:

Protesters in Baku burn flags of Armenia, Israel, US, and UK
On September 3, Azerbaijan’s capital staged a rally on the occasion of the International Day of Al-Quds. The participants called for Muslims of the world to join forces against the United States and international Zionism.
REGNUM informational agency reports that protesters chanted slogans “Death to US!”, “Death to Israel!” and so on. Demonstrators say that Zionism has lost its weight today in the civilized world, while the Azerbaijani public hates Israel and Zionism.
Chairman of the Unity Party Khudu Khudiev in his speech accused the European countries and the U.S. of hypocrisy. He stressed that the Karabakh conflict is identical to Palestinian conflict.
The rally was followed by burning of flags of Armenia, Israel, the U.S., and Great Britain; the protesters also burnt a scarecrow of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.