Թոնի Բլեր. Մենք կկանգնեցնենք Իրանին
Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Թոնի Բլերը, որն այսօր հանդիսանում է մերձավորարևելյան կարգավորման գծով միջազգային քառյակի հատուկ դեսպանը, Բի-Բի-ՍԻ-ին տված հարցազրույցում` նվիրված իր մեմուրաների հրատարակմանը, հայտարարել է, որ Իրանը իսլամական արմատականության խոշորագույն պետություն-աջակիցներից մեկն է և անհրաժեշտ է ցանկացած եղանակով չթողնել Թեհրանին միջուկային զենք ստեղծել:
«Մենք պետք է Իրանին շատ ստույգ ազդանշան տանք, որ նրանք չեն կարող ունենալ միջուկային զենք և մենք նրանց կկանգնեցնենք»,- ըստ BBC Russian-ի, ասել է նա:
Բլերը ճշտել է, որ հանդես չի գալիս ռազմական գործողությունների օգտին, այլ պարզապես ցանկանում է ասել, որ չի կարելի բացառել ոչ մի տարբերակ:

Тони Блэр: Мы остановим Иран
Бывший премьер-министр Великобритании Тони Блэр, который сегодня является спецпосланником международного квартета по ближневосточному урегулированию, в интервью Би-би-си, посвященном публикации своих мемуаров, заявил, что Иран - один из крупнейших государств-спонсоров исламского радикализма, и необходимо любым способом не допустить создания Тегераном ядерного оружия.
"Мы должны дать очень четкий сигнал Ирану - что они не могут иметь ядерное оружие, и мы их остановим", - согласно BBC Russian, сказал он.
Блэр уточнил, что не выступает за военные действия, а просто хочет сказать, что нельзя исключать никаких вариантов.