Օբաման և Ռասմուսսենը կքննարկեն ՆԱՏՕ-ին առնչվող հարցեր
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման սեպտեմբերի 7-ին բանակցություններ է վարելու ՆԱՏՕ-ի պետքարտուղար Անդերսեն Ֆոգ Ռասմուսսենի հետ: Այս մասին հաղորդում է Ռիա Նովստի գործակալությունը` հղում կատարելով Սպիտակ տան տարածած հաղորդագրությանը:
«Նախագահը սեպտեմբերի 7-ին Սպիտակ տանն ընդունելու է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Արնդերս Ֆոգ Ռասմուսսենին: Նրանք քննարկելու են Եվրոպայում և նրա սահմաններից դուրս ԱՄՆ-ի շահերի զարգացման գործում ՆԱՏՕ-ի դերակատարման հարցը` ներառյալ համագործակցությունը Աֆղանստանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելիք հարցերից է նաև պորտուգալյան Լիսաբոնում տեղի ունենալիք ՆԱՏՕ-ի նոյեմբերի 19-20 գագաթնաժողովը, որը նվիրված է լինելու 21-րդ դարի մարտահրավերների նախապատրաստմանը: Հանդիպումն անցնելու է համագործակիցների միջև շարունակական խորհրդատվությունների շրջանակում»,- ասված է մամլո հաղորդագրությունում:

Obama and Rasmussen to discuss issues related to NATO
US President Barack Obama will meet NATO Secretary General Anders Fogh Rasmussen and discuss various issues related to Afghanistan on September 7, the White House has announced.
"As part of the President's ongoing consultations with allies about our global agenda, the two leaders will discuss NATO's role in advancing our shared interests in Europe and beyond, including through the International Security Assistance Force mission in Afghanistan," it said, reports the Indian Express.
White House spokesman Robert Gibbs says the visit is part of Obama's ongoing consultations with allies. The two leaders are expected to discuss NATO's role in Europe and Afghanistan, as well preparations for a NATO summit in Lisbon, Portugal, in November, the Association Press informs.