Օբաման և Ռասմուսսենը կքննարկեն ՆԱՏՕ-ին առնչվող հարցեր
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման սեպտեմբերի 7-ին բանակցություններ է վարելու ՆԱՏՕ-ի պետքարտուղար Անդերսեն Ֆոգ Ռասմուսսենի հետ: Այս մասին հաղորդում է Ռիա Նովստի գործակալությունը` հղում կատարելով Սպիտակ տան տարածած հաղորդագրությանը:
«Նախագահը սեպտեմբերի 7-ին Սպիտակ տանն ընդունելու է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Արնդերս Ֆոգ Ռասմուսսենին: Նրանք քննարկելու են Եվրոպայում և նրա սահմաններից դուրս ԱՄՆ-ի շահերի զարգացման գործում ՆԱՏՕ-ի դերակատարման հարցը` ներառյալ համագործակցությունը Աֆղանստանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելիք հարցերից է նաև պորտուգալյան Լիսաբոնում տեղի ունենալիք ՆԱՏՕ-ի նոյեմբերի 19-20 գագաթնաժողովը, որը նվիրված է լինելու 21-րդ դարի մարտահրավերների նախապատրաստմանը: Հանդիպումն անցնելու է համագործակիցների միջև շարունակական խորհրդատվությունների շրջանակում»,- ասված է մամլո հաղորդագրությունում:

Обама и Расмуссен обсудят роль НАТО
Барак Обама проведет переговоры с генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном 7 сентября в Вашингтоне, сообщила в пятницу пресс-служба Белого дома.
"Президент примет генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена в Белом доме 7 сентября. Они обсудят роль НАТО в продвижении наших (США) интересов в Европе и за ее пределами, включая сотрудничество в Афганистане. Также в повестке встречи - обсуждение предстоящего 19-20 ноября саммита НАТО в португальском Лиссабоне, который будет посвящен подготовке к вызовам 21 века. Встреча пройдет в рамках продолжающихся консультаций с союзниками", - согласно РИА Новости, говорится в сообщении пресс-службы.