Սահակաշվիլին ընդդիմությանը «ինքնակոչ ազգային խիղճ» է անվանել
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին վրաստանյան ընդդիմության այն մասը, որը ակտիվ կերպով հանդես է գալիս ընդդեմ ներկայիս իշխանությունների քաղաքականության, անվանել է «ինքնակոչ ազգային խիղճ» և նշել է, որ նրանց գործողությունների հետևում Ռուսաստանն է կանգնած:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, ելույթ ունենալով նախօրեին խորհրդարանական մեծամասնության առջև` Սահակաշվիլին հիշել է Թբիլիսիում անցած տարվա մասսայական բողոքի ակցիաները և անվանել դրանք «հակապետական, հակազգային և հակավրացական»:
Վրաստանի նախագահի կարծիքով` ավստրիական իրավապահների եզրահանգումը ցույց է տվել, որ անցած տարվա բողոքի ակցիաները ֆինանսավորվել են վրաց-ռուսական մաֆիայի կողմից:
«Ով վճարում է, նա էլ երաժշտությունն է պատվիրում, և ինչպիսին պատվիրատուն էր, այնպիսին էլ նրանց էսթետիկան էր», - ասել է Սահակաշվիլին` ի նկատի ունենալով Ռուսթավելիի պողոտայում տեղադրված վանդակները:

Georgia’s President Mikheil Saakashvili has described part of country’s opposition as “a self-appointed national conscience” and said that it is backed by Russia, Interfax reported.
During a Friday meeting with parliamentary majority, Saakashvili said that last year’s mass protests in Tbilisi were “anti-governmental, anti-national and anti-Georgian.”
In Saakashvili’s opinion, the conclusion of Austrian policemen showed that the last year’s rallies were sponsored and supported by Georgian-Russian mafia.
“The one who pays – orders the music, and what is the client, this is their aesthetics,” said President Saakashvili, keeping in view cells which were placed by oppositionists on Rustaveli Avenue.