Սահակաշվիլին ընդդիմությանը «ինքնակոչ ազգային խիղճ» է անվանել
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին վրաստանյան ընդդիմության այն մասը, որը ակտիվ կերպով հանդես է գալիս ընդդեմ ներկայիս իշխանությունների քաղաքականության, անվանել է «ինքնակոչ ազգային խիղճ» և նշել է, որ նրանց գործողությունների հետևում Ռուսաստանն է կանգնած:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, ելույթ ունենալով նախօրեին խորհրդարանական մեծամասնության առջև` Սահակաշվիլին հիշել է Թբիլիսիում անցած տարվա մասսայական բողոքի ակցիաները և անվանել դրանք «հակապետական, հակազգային և հակավրացական»:
Վրաստանի նախագահի կարծիքով` ավստրիական իրավապահների եզրահանգումը ցույց է տվել, որ անցած տարվա բողոքի ակցիաները ֆինանսավորվել են վրաց-ռուսական մաֆիայի կողմից:
«Ով վճարում է, նա էլ երաժշտությունն է պատվիրում, և ինչպիսին պատվիրատուն էր, այնպիսին էլ նրանց էսթետիկան էր», - ասել է Սահակաշվիլին` ի նկատի ունենալով Ռուսթավելիի պողոտայում տեղադրված վանդակները:

Саакашвили: За “самозваной национальной совестью
Президент Грузии Михаил Саакашвили назвал часть оппозиции, которая активно выступает против политики нынешних властей, "самозваной национальной совестью" и заявил, что за ее действиями стоит Россия, сообщает Интерфакс.
В ходе встречи в пятницу с представителями парламентского большинства Саакашвили вспомнил прошлогодние массовые акции протеста в Тбилиси и назвал их "антигосударственными, антинациональными и антигрузинскими".
По мнению Саакашвили, заключение австрийских правоохранительных органов явно продемонстрировало, что прошлогодние акции финансировались грузино-российской мафией.
"Кто платит, тот и заказывает музыку, и какой был заказчик такой была и их эстетика", - отметил он, намекая на клетки, которые установили оппозиционеры на проспекте Руставели.