ՀՀ վարչապետի գավաթը` Բելառուսի հավաքականին
Կիրակի օրը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մեկնել է Վանաձոր` ներկա գտնվելու Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթի խաղարկության հանդբոլի 2-րդ միջազգային մրցաշարին։ Մրցաշարին ներկա էր հանդբոլի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ, դոկտոր Հասան Մուստաֆան։
Երկրորդ անգամ անցկացվող «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթ» միջազգային մրցաշարին մասնակցել են Հայաստանի, Բելառուսի, Իրանի և Վրաստանի հանդբոլի տղամարդկանց հավաքականները։
Ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին` Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Սիրելի բարեկամներ, սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս այս տոնի կապակցությամբ։ Կարծում եմ, կհամաձայնեք, որ այս մրցաշարը հաջողվեց։ Այն նոր լիցք կհաղորդի հանդբոլի տարածմանը Հայաստանի Հանրապետությունում»։
ՀՀ կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր թիմերին ցուցադրած գեղեցիկ խաղի համար։
Միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ փուլում հաղթող է ճանաչվել Բելառուսի հավաքականը, որին հանձնվել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի գավաթը»։ Համապատասխանաբար երկրորդ, երրորդ և չորրորդ տեղերը զբաղեցրել են Հայաստանը, Իրանը և Վրաստանը։
Ինչպես հայտնեցին ՀՀ կառավարության մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, Վանաձոր կատարած այցի շրջանակում Տիգրան Սարգսյանն այցելել է «Գլորիա» կարի ֆաբրիկա, շրջել է արտադրամասում, ծանոթացել արտադրատեսականուն։ Ֆաբրիկայում ներկայումս աշխատում է 500 բանվոր։ Ակնալվում է, որ աշխատատեղերի թիվը մինչև տարեվերջ կհասնի 800-ի։

Кубок Премьера Армении достался Белоруссии
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в Ванадзоре присутствовал на Втором международном турнире по гандболу на кубок Премьер-министра Республики Армения. На турнире присутствовал президент Международной федерации гандбола Хасан Мустафа.
В проводимом во второй раз международном гандбольном турнире «Кубок Премьер-министра Республики Армения» приняли участие мужские сборные Армении, Ирана, Беларуси и Грузии.
Приветствуя участников мероприятия, Тигран Саркисян отметил: «Дорогие друзья, сердечно поздравляю вас с этим праздником. Думаю, вы согласитесь, что этот турнир удался. Он придаст новый импульс распространению гандбола в Республике Армения».
Глава правительства Армении поблагодарил все команды за продемонстрированную красивую игру.
В финальном туре международного турнира победителем была признана сборная Беларуси, которой вручен Кубок Премьер-министра Республики Армения. Второе, третье и четвертое места заняли соответственно сборные Армении, Ирана и Грузии.
В рамках совершенного в Ванадзор визита Тигран Саркисян посетил швейную фабрику «Глория», обошел цеха, ознакомился с ассортиментом выпускаемой продукции. На фабрике в настоящее время работают 500 рабочих. Ожидается, что число рабочих мест до конца года будет доведено до 800.