Կքննարկվեն Հայաստան-Բուլղարիա համագործակության հեռանկարները
Սեպտեմբերի 9-10-ը Երևանում տեղի կունենա Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը:
Ինչպես հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը, նիստի օրակարգում ընդգրկված են առևտրի, ներդրումների, տուրիզմի, տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մանր և միջին գործարարության , կրթության և գիտության, մշակույթի և քաղաքաշինության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:
Նշենք, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ բուլղարական կողմը` Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը:
Հայ-բուլղարական հանձնաժողովի նախորդ նիստը կայացել է 2008թ.-ի դեկտեմբերին` Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում:

В Ереване пройдет армяно-болгарское заседание
В Ереване 9-10 сентября состоится 6-ое заседание армяно-болгарской Комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству. Как сообщили в пресс-службе министерства транспорта и связи, в повестку заседания включены вопросы развития сотрудничества в области торговли, инвестиций, информационных технологий, малого и среднего бизнеса, науки и образования, градостроения.
Сопредседателем армянской стороны комиссии является министр транспорта и связи Манук Варданян, болгарской – министра транспорта, информационных технологий и связи Александр Цветков.