Կքննարկվեն Հայաստան-Բուլղարիա համագործակության հեռանկարները
Սեպտեմբերի 9-10-ը Երևանում տեղի կունենա Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը:
Ինչպես հայտնեց ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը, նիստի օրակարգում ընդգրկված են առևտրի, ներդրումների, տուրիզմի, տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մանր և միջին գործարարության , կրթության և գիտության, մշակույթի և քաղաքաշինության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:
Նշենք, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ բուլղարական կողմը` Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը:
Հայ-բուլղարական հանձնաժողովի նախորդ նիստը կայացել է 2008թ.-ի դեկտեմբերին` Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում:

Yerevan to host Armenian-Bulgarian session
Armenian capital Yerevan will host on September 9-10 the 6th session of the Armenia-Bulgaria Commission on Trade, Economical, Science and Technical Cooperation, a spokesperson to Armenia’s Ministry of Transport and Communications told media.
Included on agenda are items of strengthening of cooperation between the two countries in spheres of trade, investments, information technologies, small and middle businesses, education and science, and urban planning.
The session will be co-chaired by Armenia’s Minister of Transport and Communications Manouk Vardanian and Bulgaria’s Minister of Transport, Information Technologies and Communications Aleksandr Tsvetkov.