Բ. Սահակյանն ընդունել է բարերար Արթուր Վարժապետյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Լուդինգ» կազմակերպության հիմնադիր, բարերար Արթուր Վարժապետյանին և նրան ուղեկցող անձանց:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ներդրումային և բարեգործական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել սփյուռքի մասնավոր կապիտալի ներգրավումը Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում` այն համարելով մեր հետագա առաջընթացի ապահովման և Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապերի ամրապնդման արդյունավետ միջոցներից մեկը:

Бако Саакян принял учредителя компании «Лудинг»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня учредителя компании «Лудинг», благотворителя Артура Варжапетяна и сопровождающих его лиц.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в республике различных инвестиционных и благотворительных программ.
Глава государства отметил важность привлечения частного капитала диаспоры в деле социально-экономического развития НКР, посчитав это одним из эффективных способов обеспечения дальнейшего прогресса республики и укрепления связей между Арменией, Арцахом и Диаспорой.