Գևորգ Դանիելյանի Թբիլիսի կատարած այցի մանրամասնությունները
Սեպտեմբերի 1-ին արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանը` Վրաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Զուրաբ Ադեաշվիլու հրավերով, այցելել է Վրաստան և մասնակցել այդ երկրի արդարադատության նախարարության նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը։
Ինչպես հայտնեց արդարադատության նախարարի մամուլի քարտուղարը, այցի ընթացքում Գևորգ Դանիելյանը հանդիպումներ է ունեցել Վարչապետ Նիկոլայ Գիլաուրիի, արդարադատության նախարարի, ինչպես նաև նախարարության և դատախազության աշխատակիցների հետ։
Կողմերը պայմանավորվել են իրավական համագործակցության և փորձի փոխանակման շրջանակներում կազմակերպել նախարարության աշխատակիցների փոխադարձ այցելություններ` հատկապես իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի, դատաիրավական բարեփոխումների, նոտարական գործունեության բարելավման հարցերով։

Минюсты Армении и Грузии активизируют сотрудничество
Министр юстиции Армении Геворк Даниелян по приглашению министра юстиции Грузии Зураба Адеашвили посетил 1-го сентября Тбилиси для участия в церемонии открытия нового административного здания министерства юстиции.
Как сообщили в пресс-службе министерства юстиции, в ходе визита Геворк Даниелян встретился с премьер-министром Грузии Никой Гилаури, министром юстиции, а также сотрудниками министерства и прокуратуры.
Стороны договорились об организации в рамках правового сотрудничества и обмена опытом взаимных визитов сотрудников министерств, в частности, по вопросам государственного регистра юридических лиц, судебно-правовых реформ и улучшения нотариальной деятельности.