Ահմադինեժադ. Ղուրանի այրումը «սիոնիստական դավադրություն» է
Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադը հայտարարել է, որ Ֆլորիդայի քահանա Թերի Ջոնսի մտահղացումը, ով հայտարարել էր այրել Ղուրանի 200 օրինակ, ի հիշատակ սեպտեմբերի 11-ին Նյու Յորքում ահաբեկչությունների արդյունքում զոհվածների, «սիոնիստական դավադրություն է, որը հակասում է իսլամական մարգարեների պատգամներին»:
«Սիոնիստներն ու նրանց դաշնակիցները մոտ են կործանմանը: Նման անխոհեմ գործողությունները, ինչպիսին է Ղուրանի այրումը, նրանց փրկություն չեն տա, այլ կհանգեցնեն ավելի արագ կործանման և անհետացման»,- համաձայն «Նաշե կաֆե»-ի` ասել է Ահմադինեժադը` այաթոլլա Ալի Համենեիի հետ հանդիպման ժամանակ:
Միևնույն ժամանակ, Իրանի ԱԳ նախարար Մոթթաքին ասել է, որ Միացյալ Նահանգներում բնակվող մահմեդականները «անարձագանք չեն թողնի իսլամի դեմ կատարվող ինտրիգները»:

Ahmadinejad describes plans to burn Koran as Zionist plot
Iranian President Mahmoud Ahmadinejad said that plans of a Christian pastor Terry Jones from Florida to burn 200 copies of the Koran on September 11 to pay tribute to victims of the 9/11 terror attack in New York is “a Zionist plot contrary to covenants of Islamic prophets.”
“Zionists and their allies are on the verge of full collapse. Koran burning acts will not save them and will lead to imminent collapse and disappearance,” some media quoted Ahmadinejad as saying at the meeting with Ayatollah Seyyed Ali Khamenei and senior Iranian officials in Tehran.