Հայաստանում որակավորվել  է  7 հաշվապահ
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում անցկացված հաշվապահների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: Հրավիրված 17 դիմորդներից քննությանը ներկայացել են 14 դիմորդ, որոնցից 7-ին տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
2010 թվականի ընթացքում անց է կացվել հաշվապահների որակավորման 16 քննություն: Քննություններին մասնակցել են 231 դիմորդ, որոնցից որակավորված հաշվապահի վկայական է տրվել 123-ին:
Հայաստանի Հանրապետությունում 11.09.2010թ. դրությամբ որակավորման վկայական ունի թվով 327 հաշվապահ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

В Армении квалификационные свидетельства получили 7 бухгалтеров
Опубликованы результаты очередного квалификационного экзамена бухгалтеров, проведенного в министерстве финансов Армении. Согласно представленным данным, из 17-и человек в экзамене участвовали 14. Квалификационные сертификаты получили 7 бухгалтеров.
Как сообщает пресс-служба министерства, в 2010 году было проведено 16 квалификационных экзаменов, по итогам которых из 231 участника свидетельства о квалификации бухгалтера получили в целом 123.
По состоянию на 11-ое сентября 2010 года в Армении 327 бухгалтеров имеют квалификационные свидетельства.