Հայաստանում որակավորվել  է  7 հաշվապահ
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում անցկացված հաշվապահների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: Հրավիրված 17 դիմորդներից քննությանը ներկայացել են 14 դիմորդ, որոնցից 7-ին տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
2010 թվականի ընթացքում անց է կացվել հաշվապահների որակավորման 16 քննություն: Քննություններին մասնակցել են 231 դիմորդ, որոնցից որակավորված հաշվապահի վկայական է տրվել 123-ին:
Հայաստանի Հանրապետությունում 11.09.2010թ. դրությամբ որակավորման վկայական ունի թվով 327 հաշվապահ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

Armenia’s Ministry of Finance has released the Qualifying Exam Report on results of the examination for accountants held recently to qualify 17 persons.
According to reports, only 14 accountants out of 17 registered ones participated in the exams; of these 7 were qualified and received the Qualification Certificate.
A spokesperson to the Ministry of Finance said that 16 qualifying exams were held in Armenia in 2010 up to the date; some 123 accountants out of 231 received Qualification Certificates. At the moment, total of 327 persons are certificate-holding accountants in the country.