Գազատարի պայթյուն Իրանում. կան տուժածներ
Իրանի հյուսիս-արևելքում անցնող գազատարի վրա տեղի է ունեցել պայթյուն. 16 մարդ այրվածք է ստացել: Այդ մասին հայտնում է ՌՒԱ-Նովոստի գորածակալությունը` հղելով իրանական լրատվամիջոցներին:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Խորասան-Ռեզավի նահանգի Մեշխեդ քաղաքից ոչ հեռու: Իրանի ազգային գազի կազմակերպության ղեկավար Ալի Ռեզա Ղարիբիի խոսքերով, պայթյունը տեղի է ունեցել վթարի պատճառով. լեռնային հատվածում աշխատանքներ իրականացնող էքսկալատորներից մեկը շուռ էր եկել`վնասելով գազատարը:
Տուժածներից վեցը տեղափոխվել են հիվանդանոց ուղղաթիռներով: Հրդեհը մարվել է 3 ժամից: Հատուկ քննչական խումբը վարում է միջադեպի քննությունը, որի հետևանքները, ըստ Ղարիբիի, կվերացվեն 48 ժամվա ընթացքում:

Взрыв на газопроводе в Иране; есть пострадавшие
Взрыв на газопроводе произошел в северо-восточной части Ирана, 16 человек получили ожоги. Об этом, согласно РИА Новости, сообщает в субботу агентство Ассошиэйтед Пресс со ссылкой на иранское новостное агентство IRNA.
Инцидент произошел на участке газопровода недалеко от города Мешхед провинции Хорасан-Резави. По словам главы национальной газовой компании Ирана Али Резы Гариби (Ali Reza Gharibi), взрыв произошел в результате того, что один из экскаваторов, работавших в условиях гористой местности, перевернулся и задел трубу.
Шестеро из пострадавших были госпитализированы на вертолетах. Пожарным потребовалось три часа, чтобы потушить пламя, отмечается в сообщении.
Специальная комиссия ведет расследование инцидента, последствия которого будут устранены, по словам Гариби, в течение 48 часов