Այս տարի Հայաստանում 22 սպանության դեպք է գրանցվել
Այս տարվա հունվարի 1-ից սեպտեմբերի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է սպանության 22 դեպք, բացահայտվել է 18-ը: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 2 դեպք:
Ինչպես տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, նույն ժամանակահատվածում բացահայտվել է սպանության փորձի 8 դեպք: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 1 դեպք:
Համեմատության համար նշվում է, որ 2009-ի նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է սպանության 50 դեպք, որոնցից բացահայտվել է 37-ը, ինչպես նաև բացահայտվել է նախկինում կատարված սպանության 2 դեպք: Բացահայտվել է սպանության փորձի 10 դեպք:

22 cases of murder recorded this year in Armenia
22 cases of murder were recoded from January 1 to September 10, 2010 in Armenia, 18 out of them were disclosed. 2 cases of similar crimes committed earlier were also disclosed, Police press office reported.
8 cases of attempted murder were disclosed in the period under review. 1 case of similar crime committed earlier was also disclosed.
50 cases of murder were recorded in the analogous period of 2009, 37 out of them were disclosed. 2 cases of similar crimes committed earlier were also disclosed. 10 cases of attempted murder were disclosed.