Հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 456 դեպք` մեկ շաբաթում
Սեպտեմբերի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 456 դեպք, որոնց արդյունքում հայկական դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդը արձակել է 10.000-ից ավելի փամփուշտ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվության և քարոզչության բաժնից:
Հատկանշական է, որ հակառակորդը օգտագործել է ինչպես փոքր, այնպես էլ խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, մասնավորապես «СВД» և «Սև նետ» տիպի դիպուկահար հրացաններ, «ПК», «ДШК» և «УТЁС» տիպի գնդացիրներ, ինչպես նաև նռնականետեր:
Հակառակորդն ավելի ակտիվ է եղել սեպտեմբերի 5-ին և 6-ին: Միայն այդ երկու օրերին ղարաբաղյան դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է 1800-ից ավելի գնդացրային կրակոց:
Պաշտպանական գոտու բոլոր ուղղություններում տեղակայված ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

За неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня 456 раз
В период с 5-го по 11-ое сентября на ряде участков линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана было зарегистрировано 456 случаев нарушения режима прекращения огня, в результате чего, азербайджанская сторона выпустила по карабахским позициям более 10.000 пуль. Об этом сообщили из Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Примечательно, что противник использовал различного вида стрелковое оружие, в частности, снайперские винтовки типа «СВД» и «Черная стрела», пулеметы «ПК», «ДШК» и «Утес», а также гранатометы.
Особую активность противник проявил 5-го и 6-го сентября. Только в эти два дня по карабахским позициям было произведено более 1800 пулеметных очередей.
В результате ответных действий, предпринятых военнослужащими Армии обороны НКР, противник прекратил стрельбу.