Հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 456 դեպք` մեկ շաբաթում
Սեպտեմբերի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 456 դեպք, որոնց արդյունքում հայկական դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդը արձակել է 10.000-ից ավելի փամփուշտ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվության և քարոզչության բաժնից:
Հատկանշական է, որ հակառակորդը օգտագործել է ինչպես փոքր, այնպես էլ խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, մասնավորապես «СВД» և «Սև նետ» տիպի դիպուկահար հրացաններ, «ПК», «ДШК» և «УТЁС» տիպի գնդացիրներ, ինչպես նաև նռնականետեր:
Հակառակորդն ավելի ակտիվ է եղել սեպտեմբերի 5-ին և 6-ին: Միայն այդ երկու օրերին ղարաբաղյան դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է 1800-ից ավելի գնդացրային կրակոց:
Պաշտպանական գոտու բոլոր ուղղություններում տեղակայված ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

The Defense Ministry of Nagorno Karabakh said in the statement that Azerbaijan’s armed forces violated the cease-fire agreement 456 times within a period from September 5 to 11. More than 10,000 shots were fired at the positions of Nagorno Karabakh across the line of contact with Azerbaijan.
Armenian positions across the line of contact were bombarded by various small arms, including sniper rifles, such as Dragunov sniper rifle and Black Arrow, and Kalashnikov machine gun, Degtyarev Large-Caliber machine gun, Utyos machine gun, and launchers.
Most serious attacks occurred on September 5 and 6. This two day the positions of Nagorno Karabakh were bombarded by more than 1,800 strings of bursts.