Էրդողան. Նոր սահմանադրության աշխատանքները շարունակվում են
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը կիրակի հայտարարել է հանրապետության նոր սահմանադրության նախապատրաստական աշխատանքների շարունակման մասին: Այս մասին հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը` հղում անելով Անատոլիայի գործակալությանը:
«Վաղվանից շահագրգիռ գերատեսչությունները կսկսեն գնահատել այն, թե ինչպես ենք մենք շարունակելու նոր սահմանադրության նախապատրաստական աշխատանքները և ինչ «ճանապարհային քարտեզով» ենք առաջնորդվելու: Մենք կշարունակենք աշխատանքներն այդ ուղղությամբ, լսելով հասարակության բոլոր խավերի կարծիքները և գտնելով առավել ընդունելի փոխզիջում»,- ասել է Էրդողանը կառավարող Արդարություն և զարգացում կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում:
Նա հավելել է, որ «ազգն օգտվել է իրեն վերապահված իրավունքից և վավերացրել է գործող սահմանադրության փոփոխությունների փաթեթը»:

Эрдоган заявил о продолжении работы по новой конституции
Премьер-министр Турции Тайип Эрдоган заявил в воскресенье о продолжении работы по подготовке новой конституции республики. Об этом, согласно Прайм-Тасс, сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на Анатолийское агентство.
"С завтрашнего дня заинтересованные ведомства начнут проводить оценку того, как мы будем далее вести работу над новой конституцией и какой "дорожной карты" придерживаться. Мы продолжим работу в этом направлении, выслушав мнения и доводы всех слоев общества и найдя наиболее приемлемый компромисс", - сказал Эрдоган в центральном офисе правящей Партии справедливости и развития /ПСР/.
Он добавил, что "нация использовала делегированное ей право и ратифицировала пакет поправок" к действующей конституции.