Շևարդնաձե. Վրաստանի ժողովուրդը դժգոհ է Սահակաշվիլիից
«Եթե Միխեիլ Սահակաշվիլին խորհրդակցեր ինձ հետ, ապա նրա գործերը, Վրաստանի ժողովրդի և երկրի կառավարության վիճակն ավելի բարվոք կլինեին, քան հիմա»,-ըստ վրացական լրատվամիջոցների, հայտարարել է Վրաստանի նախկին նախագահ Էդուարդ Շևարդնաձեն` նշելով, որ Վրաստանի ժողովուրդը դժգոհ է Սահակաշվիլիի քաղաքականությունից:
Միևնույն ժամանակ Սահակաշվիլին հայտարարում է, որ «Շևարդնաձեի խորհուրդների կարիքը» չունի: Վրաստանի նախագահը վերջին ժամանակներում մի քանի անգամ հրապարակայնորեն քննադատության է արժանացրել Շևարդնաձեի քաղաքականությունը` մեղադրելով նախկին նախագահին. «Շևարդնաձեն աղետի է հասցրել Վրաստանը»:
«Այսօր Շևարդնաձեն հաճախ է ելույթ ունենում և խելք սովորեցնում, բայց չի հիշում այն մասին, թե ինչ կործանարար քաղաքականություն էր վարում իր կառավարման ժամանակ»,- հայտարարում է Սահակաշվիլին:
Նա նաև հայտարարել է, թե վերջին 7 տարիների ընթացքում Վրաստանում «իսպառ վերացել է կոռուպցիան, երկիրը հաջողությունների է հասել տնտեսական ոլորտում, ինչը փաստում են միջազգային կազմակերպությունների բարձր գնահատականները»:

Шеварднадзе: Народ Грузии недоволен политикой Саакашвили
Если бы Михаил Саакашвили "советовался со мной, то его дела, положение народа Грузии и правительства страны были бы гораздо лучше, чем сейчас". Такое мнение высказал экс-президент Эдуард Шеварднадзе в интервью газете "Асавал-Дасавали". Комментируя деятельность властей Грузии, 82-летний Шеварднадзе сказал, что народ Грузии недоволен политикой Саакашвили, сообщает Грузия Online.
Между тем сам Саакашвили заявляет, что "не нуждается в советах Шеварднадзе". Саакашвили в последнее время несколько раз публично подверг критике политику Шеварднадзе и обвинил его в том, что "Шеварднадзе довел Грузию до катастрофы".
"Сейчас Шеварднадзе часто выступает и учит уму разуму, но почему-то не вспоминает о том, какую пагубную политику он вел в период своего правления", - заявляет Саакашвили.
Он отмечает, что за последние 7 лет в Грузии "практически искоренена коррупция и преступность, страна добилась успехов в экономическом развитии, свидетельством чего является высокая оценка международных организаций".