Շվարցենեգերն արդեն շնորհավորել է Հայաստանի անկախության առթիվ
Այսօր ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի նահանգապետ Առնոլդ Շվարցենեգերը հաղորդագրություն է տարածել, որում շնորհավորել է Կալիֆոռնիայի հայերին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 19-րդ տարեդարձի առթիվ, հայտնում է Ամերիկայում հայաստանյան խորհուրդը:
Այդ առիթով նահանգապետը գովել է նաև Կալիֆոռնիայում մեծամասնություն կազմող ամերիկահայերին` նահանգում իրենց ունեցած ներդրումների համար:
«Ողջույններս նրանց, ովքեր տոնում են Հայաստանի անկախության օրը.
Կալիֆոռնիան սովորույթների և մշակույթների միաձուլման հրաշալի տուն է: Այսօր մենք ճանաչում ենք ամերիկահայ բանկիչներին մեր Ոսկե նահանգում իրենց ներդրումների շնորհիվ: Դուք ամրապնդում եք մեր համայնքները և հարստացնում Կալիֆոռնիայի բազմազանությունը: Մեզ համար պատիվ է միանալ ձեզ` տոնելու այս հատկանշական օրը:
Բոլոր Կալիֆոռնիացիների անունից մաղթում ենք ձեզ հիշարժան տոնակատարություն և հաջողություններ ապագայում», - ասված է Շվարցենեգերի հաղորդագրությունում:

Schwarzenegger already congratulates on Armenian Independence
Earlier today, California Governor Arnold Schwarzenegger issued a message commemorating the 19th anniversary of Armenian Independence from the former Soviet Union, according to the Armenian Council of America.
On the occasion, the Governor also praised the Armenian-American constituents of California for their contributions to the state.
“Greetings to the celebrants of Armenian Independence Day!
California is home to a wonderful meshing of customs and cultures and now we acknowledge our Armenian-American residents for their contributions to our Golden State. You enhance our communities and enrich California’s diversity. We are honored to join you in commemorating this special occasion.
On behalf of all Californians, we wish you a memorable observance and every future success,” the message said.