Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունել է Մահմուդ Ահմադինեջադը
Սեպտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով Թեհրան մեկնած ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանին ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադը:
Ինչպես հայտնում են ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից, Իրանի նախագահն ու Հայաստանի արտգործնախարարը գոհունակություն են հայտնել երկու երկրների միջև զարգացող բազմաբովանդակ համագործակցության առումով` ընդգծելով, որ վերջերս ակտիվացել են բարձր մակարդակի երկկողմ փոխայցելությունները, ձևավորվել է արդյունավետ տնտեսական համագործակցություն, կյանքի են կոչվում բազմաթիվ փոխշահավետ ծրագրեր, գոյություն ունի լայն իրավապայմանագրային դաշտ և կա երկկողմ պատրաստակամություն առավել զարգացնել փոխգործակցությունը:
Իրանի նախագահն ու Հայաստանի արտգործնախարարը քննարկել են 2009 թ. ապրիլին Հայաստանի նախագահի Թեհրան կատարած պաշտոնական այցելության ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը:
Հայաստանի արտգործնախարարը բարձր է գնահատել հայ համայնքի նկատմամբ Իրանի իշխանությունների հոգատար վերաբերմունքը:

В Тегеране встретились глава МИД Армении и президент Ирана
Находящегося с официальным визитом в Тегеране министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна 15 сентября принял президент Ирана Махмуд Ахмадинежад.
Как сообщили в МИД Армении, в ходе беседы стороны выразили удовлетворение развивающимися между двумя странами отношениями, отметив, что в последнее время активизировались двусторонние визиты, сформировано эффективное экономическое сотрудничество, существует широкая договорно-правовая база.
Президент Ирана и глава МИД Армении обсудили ход выполнения договоренностей, достигнутых в ходе официального визита президента Армении в Иран.
Э.Налбандян также высоко оценил заботливое отношение властей Ирана в отношении армянской общины страны.