Արթուր Ջավադյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնում է Սինգապուր
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 17-23-ը Սինգապուրում մասնակցելու է բանկային վերահսկողների միջազգային համաժողովին: Պատվիրակության կազմում են ԿԲ Ֆինանսական վերահսկողության վարչության պետ Հրանտ Սուվարյանը և Ֆինանսական համակարգի քաղաքականության և ֆինանսական կայունության վարչության պետ Վահե Վարդանյանը:
Համաժողովի ընթացքում քննարկվելու են «Ճանապարհ դեպի կայուն բանկային համակարգ» և «Կայուն ֆինանսական միջավայր տևական տնտեսական աճի համար» թեմաները, զեկույցներով հանդես են գալու Հոլանդիայի ազգային բանկի նախագահ, բանկային վերահսկողության Բազելյան Կոմիտեի նախագահ Նութ Վելլինկը, Չինաստանի բանկային վերահսկողության հանձնաժողովի նախագահ Լիու Մինկանգը, ինչպես նաև մի շարք ազգային և կենտրոնական բանկերի նախագահներ: Այս մասին հայտնում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

Глава Центробанка Армении отправится в Сингапур
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян примет участие в Международной конференции банковских контролеров, которая пройдет в Сингапуре с 17 по 23 сентября.
Как сообщили в пресс-службе ЦБ Армении, в состав делегации также вошли начальник управления финансового надзора ЦБ Грант Суварян и начальник управления политики финансовой системы и финансовой стабильности ЦБ Ваге Варданян.
В ходе конференции будут обсуждены следующие темы: «Путь к стабильной банковской системе» и «Стабильная финансовая среда для продолжительного экономического роста».