Կքննարկվի Սահակաշվիլու իմպիչմենտի հարցը
Սեպտեմբերի 22-ին Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլիին անվստահություն հայտնելու նպատակով Թբիլիսիում կգումարվի «Վրացական մեծ պատասխանատվության օր» հիմնադիր կոնֆերանսը, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն:
«Կոնֆերանսով մեկնարկելու է նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլուն անվստահություն հայտնելու գործընթացը»,- ասված է «Տետրեբի» կուսակցության տարածաց հաղորդագրության մեջ:
Կազմխումբը կոնֆերանսին կներկայացնի վրացի փորձագետների կողմից նախապատրաստված և եվրոպացի փորձագետների հետ համաձայնեցված մի փաստաթուղթ, ըստ որի Վրաստանի նախագահին անվստահություն կհայտարարվի հանրաքվեի միջոցով:
«Սահակաշվիլու իմպիչմենտը` երկիրն այսօրվա ճգնաժամից հանելու միակ ելքն է»,-ասել է կազմխմբի անդամ, նախկին նախագահ Շևարդնաձեի ժամանակ Իմերեթ շրջանի ղեկավար Թեմուր Շաշիաշվիլին:

Saakashvili’s impeachment procedure launched
Founding conference “Day of Georgia’s great responsibility” will be convened on September 22 in Tbilisi to discuss Georgian President Mikheil Saakashvili’s impeachment, Novosti-Gruzia reported.
“The conference launches the procedure of President Mikheil Saakashvili’s impeachment,” according to the Tetrebi party.
The organizing committee is set to present a document made by Georgian experts and coordinated with European experts preparing the impeachment procedure through referendum.
“Saakashvili’s impeachment is the only way out of the crisis in Georgia,” member of organizing committee, former head of Imereti region Temur Shashiashvili said.