Սահակաշվիլի. ՌԴ քաղաքական էլիտան չի հրաժարվել մեր գինուց
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին հայտարարել է, որ իր ունեցած տեղեկություններով` ռուսաստանյան քաղաքական էլիտան չի հրաժարվել վրացական գինու լավագույն տեսակներից, սակայն «շարքային սպառողը, իհարկե, զրկվել է այդ հնարավորությունից»:
Ինչպես հաղորդում է ՌԲԿ.ռու-ն, Սահակաշվիլիի խոսքերի համաձայն` աշխարհը դեռ կզարմանա վրացական գինու որակից: «Այս տարի, ինչպես և նախորդ տարվանը, կվաճառվի խաղողի ամբողջ բերքը, և մենք հոգ կտանենք վրացական գինու բարձր որակի համար», - ասել է նա Կախեթի շրջանում խաղողահավաքն այցելելու ժամանակ:
Բացի այդ, Վրաստանի նախագահը հայտարարել է, որ պետք է զրկել գինի արտադրելու հնարավորությունից այն արտադրողներին, ովքեր իրենց գործը բարեխղճորեն չեն անում:

Sahakashvili: RF political elite does not renounce our wine
Georgian President Mikheil Saakashvili stated that according to his sources, the Russian political elite did not renounce the best sorts of the Georgian wine, but "the ordinary consumer, of course, is deprived of that opportunity."
As RBK. ru reported, according to Saakashvili, the world will be amazed by the quality of the Georgian wine. "This year, as in the previous Year, will be sold all the grape harvest, and we will take care of the high quality of the Georgian wine," he said on his visit to Kakhet.
In addition, president of Georgia Saakashvili said that one should be deprived of the opportunity to produce wine, if he doesn’t work honestly.