Նոր հեծանվահրապարակը կշահագործվի 2010 թ.հուլիսի վերջին
«Նոր հեծանվահրապարակում աշխատանքները շատ արագ տեմպերով ընթանում են, և հուսով ենք, որ հաջորդ տարի հուլիսի վերջին մի հիասքանչ ու արտասովոր կառույց տալ Հայաստանին»,- այսօր Երևանում «Պիացա Գրանդե» համալիրի հանդիսավոր բացման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց կառուցապատող «Ռենկո» հոլդինգի գլխավոր տնօրեն Ջովանի Ռուբինին:
Հիշեցնենք, որ Ծովակալ Իսակովի պողոտայի 27/8 հասցեում գտնվող 2 հա տարածքում կառուցվում է ավելի քան 3200 հանդիսատեսի համար նախատեսված հեծանվահրապարակ: Այն կունենա 250 մ երկարությամբ շրջագիծ, որի վազքային գոտու լայնությունը կազմում է 7 մ: Տարածքում երկայնական առանցքով կտեղադրվի հեծանվահրապարակին պատկանող կառույցը` բոլոր հարմարություններով: Նախագծի ներդրումային կապիտալը կազմում է 6 միլիարդ դրամ: Շինարարական աշխատանքների համար սահմանված է երկու տարի ժամկետ:
Ջ. Ռուբինին հայտնեց, որ նոր հեծանվահրապարակի շինարարության ավարտից հետո հին հեծանվահրապարակի տեղում նոր շինարարություն կիրականացվի:
Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը հավաստեց, որ սա մեր տարածաշրջանի ամենալավ հեծանվահրապարակն է լինելու, որտեղ, բացի հեծանվորդներից, կկարողանան մարզվել նաև այլ սպորտաձևերով զբաղվող երեխաներ:
«Մենք պետք է լինենք հույսերով, որ ինչ արվում է այսօր, արվում է երեխաների համար, իսկ այդ հեծանվահրապարակը ամենամեծ նվերն է լինելու մեր երխաներին»,- ասաց Գ. Բեգլարյանը:

New cycle track to open in Yerevan in July 2011
Director-General of Renko Building Holding Mr Giovanni Rubini told media at the ceremony of opening of Piazza Grande that the company is conducting a project to build a cycle track in Armenian capital Yerevan.
He said he hopes the works will end by July 2011, and a new cycle track will be put into operation. The cycle track is located on 27/8 Admiral Isakov Str., it has a square of 2 hectares and can accommodate 3,200 spectators.
The project’s investment package is 6 billion drams.
Mr Giovanni Rubini told reporters that construction works will be conducted on the territory of the old cycle track.
Yerevan’s Mayor Gagik Beglarian said in his remarks that the new cycle track will become the best one in the region and will be a place for exercises for bicyclist and other sportsmen.
“Everything we do – we do for children’s sake. The cycle track will become the best present for our children,” Gagik Beglarian said.