Աբխազիայի փոխնախագահի նկատմամբ մահափորձ է իրականացվել
Աբխազիայի փոխնախագահ Ալեքսանդր Անկվաբայի տան ուղղությամբ նռնականետից կրակ է արձակվել, որի հետևանքով փոխնախագահը վնասվածքներ է ստացել ձեռքի և ոտքի հատվածում: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին` վկայակոչելով Աբխազիայի ՆԳ նախարարի առաջին տեղակալ Ռամին Գաբլայային:
Սա արդեն Անկվաբայի հանդեպ չորրորդ մահափորձն է:
Աբխազիայի նախագահ Սերգեյ Բաղապշը հայտարարել է, որ մահափորձն ուղղված է հանրապետությունում իրավիճակի ապակայունացմանը:
«Այժմ Ալեքսանդր Անկվաբայի կյանքին վտանգ չի սպառնում: Դժվարունում եմ ասել, թե ով է կանգնած հանցագործության հետևում», - Ինտերֆաքսի փոխանցմամբ, ասել է Բաղապշը և հավաստիացրել, որ շուտով կպարզվի, թե ով է եղել պատվիրատուն:

Vice President of Georgian break-away Abkhazia, Alexander Ankvab suffered wounds in his leg and arm, when his home in Gudauta region of the country was attacked early on Thursday morning, Abkhazian First Deputy Interior Minister Ramin Gablaya told RIA Novosti agency.
This attack is the fourth killing attempt in a row. Two attempts were committed in 2005 and one another in 2007 resulting in a slight concussion and a fragmentation wound when Alexander Ankvab’s car appeared under a grenade launcher attack.
Abkhazia’s President Sergei Bagapsh said the attack was a bid to destabilize the region. He told Interfax agency: “I am just sure that the attack is an attempt to destabilize the region. The investigation is underway and I believe we’ll found out who stands behind this.”