Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնում է Քիշնև
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի սեպտեմբերի 28-29-ը Քիշնևում (Մոլդովայի հանրապետություն) կայանալիք կապի տարածաշրջանային համագործակցությանն առընթեր տեղեկատվայնացման հարցերով Անկախ պետությունների համագործակցության Համակարգող խորհրդի 16-րդ նիստին:
Նախարար Մ.Վարդանյանը համակարգող խորհրդի փոխնախագահն է և նիստի ընթացքում հանդես կգա զեկույցով:
Ինչպես հայտնում է տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը, համակարգող խորհրդի նիստի օրակարգում ընդգրկված են տեղեկատվայնացման բնագավառին առնչվող մի շարք կարևոր հարցեր:
Հաշվի առնելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում Մոլդովայի հանրապետության առաջատար դիրքը ԱՊՀ տարածքում` նախատեսվում է նաև նախարար Մ.Վարդանյանի հանդիպումը Մոլդովայի կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի հետ: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն ոլորտի զարգացման Մոլդովայի փորձի լավագույն օրինակները:

Министр транспорта и связи Армении посетит Кишинев
Делегация во главе с министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном примет участие в 16-ом заседании Координационного совета СНГ по вопросам информатизации Регионального содружества связи, которое пройдет 28-29 сентября в Кишиневе.
Как сообщили в пресс-службе министерства, М.Варданян является заместителем председателя Координационного совета и в ходе заседания выступит с докладом.
В ходе заседания будет обсужден ряд важнейших вопросов информатизации. В рамках визита М.Варданян встретится с министром связи и информационных технологий Молдовы.