Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնում է Քիշնև
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի սեպտեմբերի 28-29-ը Քիշնևում (Մոլդովայի հանրապետություն) կայանալիք կապի տարածաշրջանային համագործակցությանն առընթեր տեղեկատվայնացման հարցերով Անկախ պետությունների համագործակցության Համակարգող խորհրդի 16-րդ նիստին:
Նախարար Մ.Վարդանյանը համակարգող խորհրդի փոխնախագահն է և նիստի ընթացքում հանդես կգա զեկույցով:
Ինչպես հայտնում է տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղարը, համակարգող խորհրդի նիստի օրակարգում ընդգրկված են տեղեկատվայնացման բնագավառին առնչվող մի շարք կարևոր հարցեր:
Հաշվի առնելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բնագավառում Մոլդովայի հանրապետության առաջատար դիրքը ԱՊՀ տարածքում` նախատեսվում է նաև նախարար Մ.Վարդանյանի հանդիպումը Մոլդովայի կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի հետ: Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն ոլորտի զարգացման Մոլդովայի փորձի լավագույն օրինակները:

Armenia’s Minister of Transport to head to Kishinev
Armenian delegation with Minister of Transport and Communications Manouk Vardanian on the head will participate in the 16th session of the CIS Coordination Council on information-related issues under Regional Commonwealth in Communications. Included on session’s agenda are important issues related to informatization.
The session will be held on September 28-29 in Kishinev, a spokesperson to Armenia’s Ministry of Transport told media. Manouk Vardanian who acts as a deputy chairman of the Coordination Council will deliver a report.
Armenian Minister will also meet with his Moldavian counterpart within the framework of the session.