Իսրայելի վարչապետը քննադատել է Քլինթոնի ասածը
Իսրայելի կառավարության ղեկավար Բինյամին Նեթանյահուն ափսոսանք է հայտնել ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնի ասածի վերաբերյալ, որն առնչվում է Իսրայելում գտնվող ռուսալեզու ներգաղթածներին և նրանց կատարած դերին հրեական պետության քաղաքականությունում: Այս մասին տեղեկացնում է Գազետա.ռու-ն:
Բիլ Քլինթոնը, մասնավորապես, ասել է, որ «մեծ թվով ռուսալեզու հայրենադարձների երեխաները և ներգաղթածները ծառայում են Իսրայելի բանակում, և այդ մարդիկ են հիմնական ուժը, ովքեր դեմ են հողի բաժանմանը: Սա այլ Իսրայել է, որտեղ իսրայելացիների 16 տոկոսը խոսում է ռուսերեն»:
«Որպես Իսրայելի վաղեմի բարեկամ, Քլինթոնը պետք է իմանար, որ նախկին Խորհրդային Միությունից արտագաղթածները հսկայական ներդրում են կատարել Իսրայելի զարգացման, ամրապնդման և նրա զինված ուժերի համար»,- ասել է Իսրայելի վարչապետը»»:

Премьер-министр Израиля раскритиковал высказывания Клинтона
Глава израильского правительства Беньямин Нетаньяху выразил сожаление в связи с высказываниями бывшего президента США Билла Клинтона о русскоязычных иммигрантах в Израиле и их роли в политике еврейского государства.
Клинтон, в частности, сказал, что «все большее число детей русскоязычных репатриантов и поселенцев служит в израильской армии, и эти люди являются основной силой, протестующей против раздела земель. Это - другой Израиль, где 16% израильтян говорят по-русски».
«В качестве давнего друга Израиля Клинтон должен знать, что иммигранты из бывшего Советского Союза внесли огромный вклад в развитие и укрепление Израиля и его вооруженных сил», - как сообщает Газета.ру, сказал премьер.