Կբացվի «ԱրԲե» հայ-բելառուսական առևտրի տուն
«Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուսայան միջկառավարական հաձնաժողովի ութերորդ համատեղ նիստը զգալիորեն կխթանի Հայաստանի և Բելառուսի միջև գործարար, մշակութային, գիտական և, իհարկե, ջերմ բարեկամական կապերը»,- ասյօր Երևանում մեկնարկած տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ հայտարարեց հանձնաժողովի համանախագահ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը:
Նախարարը հատուկ ընդգծեց Բելառուսում հայկական կոնյակի արտադրության հիմնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքը և հեռանկարները, ինչպես նաև այս նիստի շրջանակներում «ԱրԲե» հայ-բելառուսական առևտրի տան բացումը, որը կհանդիսանա հայկական շուկա բելառուսական արտադրանքի մուտքի հիմնական միջոց:
«Հուսով եմ, որ հանձնաժողովի հաջորդ նիստում Մինսկում կբացվի նաև «ԱրԲե»-ի հայկական «վիզավի»-ն` հայկական արտադրանքը բելառուսական շուկայում առավել արդյունավետ ներկայացնելու համար»,- ասաց նա:
Ն. Երիցյանը կարևորեց նաև հայ-բելառուսական փոխգործակցությունը միջմարզային մակարդակով, հատկապես գործարար շրջանակների միջև:

“ArBe” Armenian – Byelorussian trade center to be open
“The eighth joint session of the Armenian Belarusian Intergovernmental commission in Economic Cooperation will significantly boost business, cultural, scientific and, of course, warm and friendly ties between Armenia and Belarus," Minister of Economy Nerses Yeritsyan said on the Economic Cooperation Armenian-Belarusian intergovernmental commission session opened in Yerevan today.
The Minister especially stressed the work carried out in brandy production sphere and the perspectives in Belarus as well as the opening of the Armenian-Belarusian trade center “ArBe” which will serve as a main means for the access of Belarusian products into the Armenian market.
"I hope that on the next meeting of the commission in Minsk will open also the Armenian "vizavi" in ArBe, for the Armenian products to be represented in Belarusian market more effectively, "he said.
N. Yeritsyan attached an importance to the Armenian-Belarusian cooperation through interregional levels, especially among the business circles.