Օջալանը հրամայել է ՔԲԿ գրոհայինններին հեռանալ Թուրքիայից
Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության գրոհայինները լքում են Թուրքիան, հայտնում է Թրենդը` մեջբերելով թուրքական «Թարաֆ» թերթը»:
Ըստ աղբյուրի, Իմրալի կղզում ցմահ բանտարկության մեջ գտնվող կազմակերպության առաջնորդ Աբդուլլա Օջալանն իր գրոհայիններին հրաման է արձակել հեռանալ այն տարածքներից, որտեղ մեծ է թուրքական զորքերի հետ բախման հնարավորությունը:
Մեկնաբանելով այդ հրամանը` Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը կիրակի հայտարարել է, թե իր երկիրը չի թողնի իր տարածքում որևէ ահաբեկչական խմբավորմանը գործունեություն ծավալել:

Оджалан приказал боевикам РПК покинуть Турцию
Боевики террористической организации РПК (Рабочая партия Курдистана) стремительно покидают территорию Турции, сообщает Тренд со ссылкой на турецкую газету «Тараф».
Согласно газете, лидер организации Абдулла Оджалан, отбывающий пожизненное заключение в тюрьме острова Имралы, отдал боевикам приказ покидать территории, где высока вероятность столкновения с турецкими войсками, сообщает CNN Turk.
Комментируя это сообщение, президент Абдулла Гюль заявил в воскресенье, что Турция не позволит ни одной террористической группе действовать на своей территории.