Ազատ առևտրի գոտու շուրջ բանակցություններն ընթացքի մեջ են
Զվարթնոց միջազգային օդանավակայանում ազատ առևտրի գոտի բացելու մասին բանակցություններն այժմ ընթացքի մեջ են, այսօր լրագրողների հետ զրույցի ընթացքում հայտնեց ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը։
«Էդուարդո Էռնեկյանի հետ օդանավակայանում ազատ առևտրի գոտի բացելու մասին բանակցություններն այժմ ընթացքի մեջ են: Փորձելու ենք հաջորդ տարվա ընթացքում ներդրումներ անել, և պետությունը այդ լոգիստիկ համակարգի վրա ծրագիր է պատրաստում», - ասաց նա։
Նշենք, որ Զվարթնոց օդանավակայանում լոգիստիկ կենտրոնի կառուցումը նախատեսվում է ավարտին հասցնել մինչև 2011 թվականը: Այն իրենից կներկայացնի մրգերի, բանջարեղենի և ոսկերչական իրերի ազատ տնտեսական գոտի:

Talks on duty free zone at Zvartnots still going on
Talks on opening of a duty free zone at the Zvartnots International Airport are still ongoing, told media Wednesday Armenia’s Minister of Economy Nerses Yeritsian.
“Talks with Eduardo Ernekian to open a duty free zone at the airport haven’t finished yet. We’ll try to invest next year while the government has already started establishing programs [related to the zone],” said Minister.
The zone’s construction works are scheduled to be finished by 2011. The duty free zone will open trade boxes offering jewelry, food, fruits, etc.