ՌԴ-ն ու ԱՄն-ը պայմանավորվել են ԱՀԿ-ին ՌԴ անդամակցության շուրջ
ՌԴ և ԱՄՆ նախագահներ Դմիտրի Մեդվեդևն ու Բարաք Օբաման հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատել են Առևտրի համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) Ռուսաստանի անդամակցությունը, հաղորդում է ՌԲԿ.ռուն` հղում անելով ռուսական պետության ղեկավարի մամլո քարտուղար Նատալյա Տիմակովային:
Նախագահներն արձանագրել են, որ ավելի վաղ Վաշինգտոնում իրենց բանակցությունների ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածություների համաձայն, ԱՀԿ-ին Ռուսաստանի անդամակցության շուրջ երկկողմ պայմանավորվածություններն ավարտվել են:
Պետությունների ղեկավարները նաև քննարկել են Ռազմավարական հարձակողական սպառազինությունների մասին համաձայնագրի միաժամանակյա վավերացումը, Իրանի շուրջ իրադրությունը և միջազգային օրակարգի այլ հարցեր:

Медведев и Обама договорились о вступлении России в ВТО
Президенты РФ и США Дмитрий Медведев и Барак Обама в телефонном разговоре подтвердили завершение двусторонних переговоров о вступлении России во Всемирную торговую организацию (ВТО), сообщает РБК.ру со ссылкой на пресс-секретаря главы российского государства Наталья Тимакова.
Президенты констатировали, что, в соответствии с ранее достигнутыми договоренностями на их переговорах в Вашингтоне, двусторонние переговоры о вступлении России в ВТО завершены.
Главы государств также обсудили вопросы синхронной ратификации Договора по стратегическим наступательным вооружениям (СНВ), ситуацию вокруг Ирана и другие вопросы международной повестки дня.