ՌԴ-ն ու ԱՄն-ը պայմանավորվել են ԱՀԿ-ին ՌԴ անդամակցության շուրջ
ՌԴ և ԱՄՆ նախագահներ Դմիտրի Մեդվեդևն ու Բարաք Օբաման հեռախոսազրույցի ընթացքում հաստատել են Առևտրի համաշխարհային կազմակերպությանը (ԱՀԿ) Ռուսաստանի անդամակցությունը, հաղորդում է ՌԲԿ.ռուն` հղում անելով ռուսական պետության ղեկավարի մամլո քարտուղար Նատալյա Տիմակովային:
Նախագահներն արձանագրել են, որ ավելի վաղ Վաշինգտոնում իրենց բանակցությունների ընթացքում ձեռքբերված պայմանավորվածություների համաձայն, ԱՀԿ-ին Ռուսաստանի անդամակցության շուրջ երկկողմ պայմանավորվածություններն ավարտվել են:
Պետությունների ղեկավարները նաև քննարկել են Ռազմավարական հարձակողական սպառազինությունների մասին համաձայնագրի միաժամանակյա վավերացումը, Իրանի շուրջ իրադրությունը և միջազգային օրակարգի այլ հարցեր:

Medvedev, Obama agree on Russia’s membership to WTO
Russian and U.S. Presidents Dmitry Medvedev and Barack Obama during a phone conversation confirmed completion of bilateral talks on Russia’s membership to the World Trade Organization (WTO), RBK.ru reported quoting Russian President’s spokeswoman Natalia Timakova.
The Presidents established that bilateral talks on Russia’s membership to WTO are completed, in accordance with the agreements reached earlier, during their talks in Washington.
Heads of states also discussed synchronous ratification of the new strategic arms reduction treaty, situation in Iran and other issues of international agenda.