ՀՀ ՏՄՊՊՀ նախագահը մեկնել է Ուկրաինա
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանը Ուկրաինայի Յալթա քաղաքում կմասնակցի ԱՊՀ հակամենաշնորհային քաղաքականության միջպետական խորհրդի(МСАП) հերթական` 32-րդ նիստին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՏՄՊՊՀ լրատվականից:
Նիստի ընթացքում ՀՀ ՏՄՊՊՀ նախագահ Արտակ Շաբոյանը հանդես կգա «ՀՀ-ում մրցակցային քաղաքականության իրավիճակի և զարգացման միտումների մասինե զեկույցով:
ԱՊՀ անդամ երկրների մրցակցային մարմինների ղեկավարների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել ոչ միայն առանձին երկրներում մրցակցության պաշտպանությանն ուղղված աշխատանքների, այլև այդ ուղղությամբ ԱՊՀ անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների համատեղ իրականացրած քայլերի արդյունքները, առկա խնդիրներն ու համագործակցության զարգացման հեռանկարները:
ԱՊՀ ՀՔՄԽ 32-րդ նիստի մասնակիցներին տեղեկատվություն կներկայացվի նաև նախորդ նիստին հաջորդած ժամանակահատվածում ԱՊՀ երկրներում հակամենաշնորհային քաղաքականության ոլորտում տեղի ունեցած առավել նշանակալի իրադարձությունների վերաբերյալ:

Председатель ГКЗЭК Армении посетит Ялту
Председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении Артак Шабоян примет участие в 32-ом заседании Межгосударственного совета по антимонопольной политике (МСАП) СНГ в Ялте (5-8 октября).
Как сообщили в пресс-службе ГКЗЭК, А.Шабоян выступит на заседании с докладом «О ситуации в сфере конкурентной политики Армении и тенденциях развития».
В ходе рабочей встречи руководителей конкурентных органов государств-участников СНГ планируется обсудить не только работы, направленные на защиту конкуренции в отдельных странах, но и результаты совместных шагов стран СНГ в этом направлении, актуальные проблемы и перспективы сотрудничества.
Участникам 32-го заседания МСАП СНГ будет представлена также информация о наиболее значительных событиях в сфере антимонопольной политики стран СНГ в предшествующий период.