Դոնալդ Տրամպը ցանկանում է գրավել Օբամայի տեղը
Հայտնի ամերիկացի միլիարդատեր Դոնալդ Տրամպը Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ «լրջորեն մտածում է» 2012 թվականին ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում իր թեկնածությունն առաջարկելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին, նա նշել է, որ, ամենայն հավանականությամբ, կառաջադրվի Հանրապետական կուսակցության կողմից:
«Ես լուրջ եմ ասում, որովհետև չեմ կարող հանդուրժել այն, ինչ տեղի է ունենում երկրի հետ: Ինձ խնդրել են այդ մասին (թեկնածությունն առաջարկել) տարիներ շարունակ: Սակայն ես հետաքրքրված չէի: Իսկ հիմա` հակառակը, մտածում են այդ հնարավորության մասին: Սա դեռ չի նշանակում, որ դա կանեմ, սակայն լրջորեն եմ մտածում», - ասել է Տրամպը:

Дональд Трамп претендует на кресло Обамы
Известный американский бизнесмен Дональд Трамп заявил в интервью телеканалу Fox News, что «всерьез обдумывает» возможность баллотироваться на пост президента США в 2012 году.
Миллиардер сообщил, что, скорее всего, он выставит свою кандидатуру от Республиканской партии, сообщает РИА Новости.
«Я абсолютно серьезен, потому что не могу терпеть то, что происходит со страной. Меня просили об этом (баллотировании на пост президента) в течение многих лет. Но я не был заинтересован. А теперь - наоборот, по крайней мере, я обдумываю такую возможность. Это не значит, что я сделаю это, но я всерьез обдумываю» - заявил бизнесмен.