Շփման գոտում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 37 դեպք
Հոկտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 37 դեպք, որոնց ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի ուղղությամբ արձակվել է 222 փամփուշտ:
Համաձայն ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության` պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

Азербайджан нарушил режим прекращения огня 37 раз
В ночь с 4-го на 5-го октября и в течение всего дня на ряде участков линии соприкосновения Вооруженных сил Азербайджана и Нагорного Карабаха зафиксировано 37 случаев нарушения режима прекращения огня.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорного Карабаха, азербайджанская сторона обстреляла из снайперских винтовок и оружия различного калибра карабахские позиции в направлении Гадрутского, Мартунинского, Аскеранского, Мартакертского районов. В общей сложности было произведено 222 выстрела.
В результате ответных действий, предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР, огонь противника был подавлен.