ԱԳՆ. Ադրբեջանը շարունակում է իրականացնել նոր ոճրագործություններ
«Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանի արտգործնախարարությունը ի զորու չէ հերքել այն փաստը, որ այն ինչ անում է այդ երկիրը բնորոշ է ահաբեկիչներին:
Մանվել Սարիբեկյանի դաժան սպանությունը արդարացնելուն ուղղված պարոն Պոլուխովի հուսահատ ճիգերը և անհեթեթ խոսքերը սնվում են այն հանգամանքից, որ դեռևս Սումգայիթի, Բաքվի, Կիրովոբադի, Ադրբեջանի և Արցախի այլ բնակավայրերի խաղաղ պայմաններում անմեղ բնակչության ջարդերի կազմակերպիչներն անպատիժ են մնացել: Այն հանցագործներն էլ, որոնք բանտարկված էին, Ադրբեջանի անկախությունից անմիջապես հետո ազատ արձակվեցին և հերոսացվեցին ու մեծարվեցին:
Այդ անպատժելիությունից ոգևորված Ադրբեջանի իշխանությունները գնացին ավելի հեռու` էթնիկական զտումների, միջազգային ահաբեկչական ցանցերի գրոհայիններին օգտագործելով լայնածավալ ագրեսիա ծավալեցին Հայաստանի ու Արցախի դեմ», - հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը` «Հենարան.ամ» լրատվական կայքի խնդրանքով ադրադառնալով Մանվել Սարիբեկյանի սպանության վերաբերյալ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի ցինիզմի նոր պոռթկման դրսևորմանը:
Տ.Բալայանը նաև նշել ո, որ այսօր էլ Ադրբեջանն իրեն անպատժելի է զգում և հենց այդ պատճառով շարունակում է իրականացնել և ծրագրել նոր ոճրագործություններ:

"It is obvious that the Foreign Ministry of Azerbaijan is not able to deny the fact that whatever this country does is typical of terrorists.
The desperate efforts and ridiculous words of Mr. Polukhov concerning the justification of Manvel Saribekyan being brutally murdered are fed by the fact that organizers of the massacres of innocent people in Sumgait, Baku, Kirovobadi, Azerbaijan and Karabakh are still left unpunished. And the criminals who were imprisoned after Azerbaijan got its independence, were immediately set free and were considered heroes.
Inspired by that impunity Azerbaijani authorities went further, realizing ethnic cleansings, the international terrorist networks, using the international networks of the terrorist militants launched large-scaled aggression against Armenia and Karabakh, " told Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan" to the news site “Henaran.am” answering the question concerning the Azerbaijani MFA’s cynical approach to Manvel Saribekyan’s murder.
T. Balayan also noticed that Azerbaijan still feels himself untouchable and that is why it continues to implement and plan new crimes.