Էրդողանը խոստացել է ընդլայնել աջակցությունը ՆԱՏՕ-ին
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը խոստացել է ընդլայնել ՆԱՏՕ-ին աջակցությունը: Այդ մաիսն, ըստ «Թրենդի», նա հայտարարել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ղեկավար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Որպես դաշնակից Թուրքիան կմեծացնի ՆԱՏՕ-ին աջակցության բոլոր տեսակները: Մենք առաջնահերթություն ենք տալիս ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում նոր ռազմավարական կոնցեպցիային և բարեփոխումներին: Բացի այդ, Թուրքիան բոլոր ջանքները կներդնի` աֆղանական ժողովրդին օգնելու համար»,- ասել է Էրդողանը:
Ռասմուսսենը, իր հերթին, հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ի ղեկավարությունը բարձր է գնահատում Թուրքիայի ներդրումը Աֆղանստանում` ընդգծելով Դաշինքում երկրի կարևորությունը:

Эрдоган пообещал расширить поддержку НАТО
Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган пообещал расширить поддержку НАТО. Об этом, согласно “Тренд”, он заявил на встрече с главой альянса Андерсом Фог Расмуссеном в четверг, сообщает агентство Анадолу со ссылкой на источники, близкие к встрече.
"Как союзник, Турция расширит все виды поддержки НАТО и мы придаем первостепенное значение новой стратегической концепции и реформам в НАТО. Кроме того, Турция приложит все усилия, чтобы помочь афганскому народу", - цитирует агентство слова Эрдогана, сказанные им на встрече.
Согласно источнику, Расмуссен заявил, что руководство альянса высоко ценит вклад Турции в Афганистане и подчеркнул важность страны в НАТО.