Էրդողանը խոստացել է ընդլայնել աջակցությունը ՆԱՏՕ-ին
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը խոստացել է ընդլայնել ՆԱՏՕ-ին աջակցությունը: Այդ մաիսն, ըստ «Թրենդի», նա հայտարարել է Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ղեկավար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Որպես դաշնակից Թուրքիան կմեծացնի ՆԱՏՕ-ին աջակցության բոլոր տեսակները: Մենք առաջնահերթություն ենք տալիս ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում նոր ռազմավարական կոնցեպցիային և բարեփոխումներին: Բացի այդ, Թուրքիան բոլոր ջանքները կներդնի` աֆղանական ժողովրդին օգնելու համար»,- ասել է Էրդողանը:
Ռասմուսսենը, իր հերթին, հայտարարել է, որ ՆԱՏՕ-ի ղեկավարությունը բարձր է գնահատում Թուրքիայի ներդրումը Աֆղանստանում` ընդգծելով Դաշինքում երկրի կարևորությունը:

Erdogan promises to expand assistance to NATO
Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan promised to expand assistance to NATO at a meeting with NATO Secretary General Andres Fog Rasmussen, according to Trend.
“As an ally, Turkey plans to expand assistance to NATO. We prioritize the new strategic conception and reforms within the framework of NATO. Besides, Turkey will strain every effort to assist Afghan people,” Erdogan stated.
In return, Rasmussen stated that NATO leadership highly assesses Turkey’s support to Afghanistan stressing Turkey’s important role in NATO.