Բակո Սահակյանը կարևորել է ՏՏ ոլորտի զարգացումը Արցախում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 9-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցության ձեռնարկությունների միության մի խումբ անդամների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը նշել է, որ Արցախի համար տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացումն ունի քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կարևորագույն նշանակություն:
Արցախի ղեկավարն ընդգծել է, որ ոլորտում կազմակերպված և նպատակասլաց աշխատանքը հնարավորություն կտա ստեղծել այն անհրաժեշտ բազան, որը հետագայում հզոր խթան կհանդիսանա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման համար ոչ միայն Արցախում, այլև նրա սահմաններից դուրս: Նախագահի խոսքով` արդյունքը կլինի անհամեմատ ավելին, քան կատարված ներդրումները:
Այս համատեքստում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախում խորապես շահագրգռված են Հայաստանի Հանրապետության տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցության ձեռնարկությունների միության հետ համագործակցության հաստատման, նրա շարունակական ընդլայնման ու խորացման մեջ, հավելելով, որ այս հարցերով զբաղվող համապատասխան կառույցները կանեն հնարավորը այդ համագործակցության կայացման ու զարգացման համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձիք:

B. Sahakyan attaches importance to IT development in Artsakh
On October 9, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan met a group of members of the Union of Information Technologies and Telecommunication enterprises.
The President noted that the development of the sphere of information technologies has political, economic and cultural importance for Artsakh.
Head of state underlined that the organized and purposeful work in the sphere will contribute to forming the necessary base which will give a great impetus to the development of information technologies both in Artsakh and abroad.
In this context Bako Sahakyan underlined that Artsakh is interested in establishing cooperation with the Union of Information Technologies and Telecommunication enterprises, in continuous widening and deepening it, adding that the corresponding structures will do everything possible for developing this cooperation.