Ադրբեջանցի զինծառայողը ցրտահարությունից մահացել է
Ադրբեջանի զինված ուժերում հերթական պատահարն է գրանցվել: Ադրբեջանցի զինծառայողը մահացել է ցրտահարությունից: Այս մասին տեղեկացնում է «ԱՊԱ» լրատվական գործակալությունը:
Միջադեպը գրանցվել է ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում, ԼՂՀ-ի հյուսիասային հատվածում: Շիրվանի շրջանի զինկոմիսարիատից իսկական զինվորական ծառայության զորակոչված 22-ամյա Սադիգ Ասադովը ցրտահարությունից մահացել է նախօրեին, երեկոյան:
Շիրվանի շրջանի զինկոմիսարիատից հատնել են, որ մահացած զինվորի դին արդեն իսկ տեղափոխվել է վերջինիս հայրենի գյուղ: Միջադեպի առնչությամբ Ադրբեջանի ՊՆ-ն որևէ պարզաբանում չի հաղորդում:

Азербайджанский солдат умер от обморожения
Солдат азербайджанской армии умер от обморожения. Об этом сообщает азербайджанское информационное агентство АПА.
Случай был зарегистрирован на северной границе Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана – Мравском хребте. Солдат азербайджанской армии, призванный на действительную военную службу военным комиссариатом Ширвана, 22-летний Садиг Асадов умер от обморожения вчера.
В военном комиссариате Ширвана сообщили, что тело скончавшегося солдата было доставлено в его родной город, он будет похоронен сегодня.
Узнать какую-либо информацию о случившемся в Министерстве обороны Азербайджана не удалось, сообщает АПА.