Հայ-իրանական գործարար համաժողովը կմեկնարկի վաղը
Հայ-իրանական առևտրատնտեսական հարաբերությունների ընդլայնման և զարգացման, ինչպես նաև ՀՀ ներդրումային հնարավորությունների դիտարկման նպատակով հոկտեմբերի 15-ին Զարգացման հայկական գործակալությունում տեղի կունենա գործակալության կողմից կազմակերպված հայ-իրանական գործարար համաժողովը:
Ինչպես հայտնում են Զարգացման հայկական գործակալության հասարակայնության հետ կապի բաժնից, գործարար համաժողովին մասնակցելու համար Իրանից ժամանել է արդյունաբերական տարբեր ոլորտներ ներկայացնող 22 իրանական ընկերություն, որոնք գործարար հանդիպումներ կունենան հայկական ընկերությունների, էներգետիկայի, գյուղատնտեսության, տրանսպորտի և հաղորդակցության, քաղաքաշինության, էկոնոմիկայի նախարարությունների, ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի, Զարգացման հայկական գործակալության ներկայացուցիչների հետ:
Հիշեցնենք, որ ս.թ. հունիսի 18-ին իրանական մեծ գործարար պատվիրակություն էր ժամանել (83 ընկերություն) Հայաստան` տեղում ուսումնասիրելու տնտեսական իրավիճակը, համագործակցության հնարավոր և հեռանկարային ուղղությունները:

On October 15 in the Armenian Development Agency will be held an Armenian-Iranian business forum organized by the above mentioned agency. The forum is aimed at expansion and development of the Armenian-Iranian trade and economic relations, as well as at the monitoring purposes of the investment opportunities.
As the public relations department of the Armenian Development Agency informs, on the business conference will participate 22 Iranian different companies from Iran presenting the industrial sector will have business meetings with the representatives of the Armenian companies, energy, agriculture, transport and communication, urban development, the Ministries of Economy, Chamber of Commerce and Industry and Armenian Development Agency.
It should be mentioned that on June 18, a large business delegation from Iran had arrived to Armenia (83 Company) to study the economic situation, as well as the possible and perspective directions of cooperation.