«Ֆրանս Տելեկոմի» փոխնախագահ. Հայաստանը նորարարության դարբնոց է
«Հայաստանը նորարարության դարբնոց է: Մեր նպատակն է, որ Հայաստանը ոչ միայն օգտվի նորարարություններից, այլև դառնա նորարարության կենտրոն»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի փոխնախագահ, Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդը:
Նա նշեց, որ Հայաստանն առանձնահատուկ երկիր է «Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի համար:
«Նկատելի է, որ շատ կարճ ժամանակահատվածում «Orange-Armenia»-ն բազմաթիվ աշխատանքներ է կատարել նորարարության ոլորտում և կարողացել է գործարկել բազմաթիվ նորարարական ապրանքներ և ծառայություններ»,- ասաց Իվ Տիրոդը:
Նա նշեց, որ իրենք նորարարություններ են ստեղծում ոչ թե տեխոնոլոգիաների համար, այլ` հաճախորդի համար. «Մենք անում ենք ամեն ինչ, որ մեր յուրաքանչյուր ծառայություն հասանելի լինի հասարակության յուրաքանչյուր շերտին»:
Նշենք, որ 3 օր շարունակ Տեխնոկենտրոնի ամենատպավորիչ նմուշների ընտրանին ցուցադրվելու է Երևանի «Orange Expo» ցուցահանդեսի շրջանակներում` Orange-ի գլխավոր խանութում:

Вице-президент France Telecom: Армения – кузница инноваций
«Армения – кузница инноваций. Наша цель заключается в том, чтобы Армения не только пользовалась новациями, а стала инновационным центром», - заявил сегодня журналистам вице-президент группы France Telecom, глава Техноцентра Ив Тирод.
Ив Тирод отметил, что Армения для группы France Telecom является особенной страной.
«Заметно, что за короткое время компания «Orange-Armenia» реализовала различные работы в сфере инноваций и сумела запустить разнообразные инновационные товары и услуги», - сказал Ив Тирод.
Руководитель Техноцентра отметил, что инновации создаются для клиента, а не для технологий. «Мы делаем все возможное, чтобы каждая наша услуга была доступной всем слоям населения», - подчеркнул он.
Отметим, что в течение трех дней коллекция самых впечатляющих образцов Техноцентра будет демонстрироваться в рамках выставки «Orange Expo» в главном магазине компании «Orange-Armenia».