«Ֆրանս Տելեկոմի» փոխնախագահ. Հայաստանը նորարարության դարբնոց է
«Հայաստանը նորարարության դարբնոց է: Մեր նպատակն է, որ Հայաստանը ոչ միայն օգտվի նորարարություններից, այլև դառնա նորարարության կենտրոն»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի փոխնախագահ, Տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդը:
Նա նշեց, որ Հայաստանն առանձնահատուկ երկիր է «Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի համար:
«Նկատելի է, որ շատ կարճ ժամանակահատվածում «Orange-Armenia»-ն բազմաթիվ աշխատանքներ է կատարել նորարարության ոլորտում և կարողացել է գործարկել բազմաթիվ նորարարական ապրանքներ և ծառայություններ»,- ասաց Իվ Տիրոդը:
Նա նշեց, որ իրենք նորարարություններ են ստեղծում ոչ թե տեխոնոլոգիաների համար, այլ` հաճախորդի համար. «Մենք անում ենք ամեն ինչ, որ մեր յուրաքանչյուր ծառայություն հասանելի լինի հասարակության յուրաքանչյուր շերտին»:
Նշենք, որ 3 օր շարունակ Տեխնոկենտրոնի ամենատպավորիչ նմուշների ընտրանին ցուցադրվելու է Երևանի «Orange Expo» ցուցահանդեսի շրջանակներում` Orange-ի գլխավոր խանութում:

France Telecom's Vice President: Armenia is a forge of innovation
"Armenia is a forge of innovation. Our goal is not only making Armenia use the innovations, but also to become the center of innovation," during a meeting with the reporters said the France Telecom Group Vice President, Director of a Techno-center Yves Tirod.
He noted that Armenia is a special country for the France Telecom group.
"It is noticeable that in a very short period “Orange-Armenia” has implemented many works in the sphere of innovations and has been able to launch many innovative products and services," Yves Tirod said.
He noted that they create innovations not for technologies, but for the clients: "We do everything possible to make every service available to each of the layers of the society."
It should be noted that during 3 days the selection of the most impressive samples of the Techno-center will be presented within the framework of Yerevan “Orange Expo” exhibition in the General store of Orange.