«Օսկարի» մրցանակաբաշխությունը չի տեղափոխվել հունվար
«Օսկարի» մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունն առնվազն մինչև 2013 թվականը չի տեղափոխվի հունվար ամիս: Նման որոշում է կայացրել նախօրեին Կինոարվեստի և գիտության ամերիկյան ակադեմիայի տնօրենների խորհրդը (Academy of Motion Picture Arts & Sciences):
«Տնօրենների խորհուրդը որոշել է, որ 84-րդ մրցանակաբաշխության ժամկետը չի տեղափոխվի ավելի վաղ, քան նախատեսված էր` փետրվարի վերջին կիրակին: Սակայն ապագայում հնարավոր է ամսի և ամսաթվի փոփոխություն, և Ակադեմիան կշարունակի ծանրութեթև անել դրա հետ կապված բոլոր հանգամանքները»,- ըստ ՌԻԱ Նովոստիի` ասված է հաղորդագրությունում:

Церемонию вручения премии
Церемонию вручения премии "Оскар" не стали переносить на январь, по крайней мере до 2013 года - таков вердикт Совета директоров Американской академии кинематографических искусств и наук (Academy of Motion Picture Arts & Sciences), распространенный по итогам прошедшего в среду вечером заседания.
"Совет директоров постановил, что дата 84-й церемонии вручения наград Академии не будет назначена на существенно более ранний срок, чем установленное прежде последнее воскресенье февраля. В последующие годы дата, однако, может сместиться, и Академия продолжит взвешивать связанные с этим преимущества и вызовы", - согласно РИА Новости, гласит постановление Совета.