Իսրայելի վարչապետը պատասխանել է Ահմադինեժադի ելույթին
Իսրայելի կառավարության ղեկավար Բինյամին Նեթանյահուն պատասխանել է Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի լիբանանյան ելույթին` հայտարարելով, որ Իսրայելը «միշտ կարող է պաշտպանել իրեն»: Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Նախօրեին` ելույթ ունենալով Լիբանանում բազմահազար հանրահավաքին, Իրանի նախագահը խոստացել է օգնել արաբներին Իսրայելի հետ պայքարում, ասելով, որ «սիոնիստները մահկանացու են»: Ահմադինեժադը նրանց առաջարկել է վերադառնալ «իրենց սկզբնական հայրենիքը»:
«Այսօր մենք լսել ենք Լիբանանից Իսրայելի հասցեին ուղղված հարձակումներ և վիրավորանքներ: Ամենալավ պատասխանն է 62 տարի առաջ հրեական պետության հռչակումը և այն ամենը, ինչը մենք կառուցել ենք այդ օրվանից ի վեր», - ասել է Նեթանյահուն:

Israeli Prime Minister responds to Ahmadinejad
Israeli Prime Minister Binyamin Netanyahu responded to Iranian President Mahmoud Ahmadinejad’s Lebanon speech stating that Israel “is always able to defend itself,” RIA Novosti reported.
Iranian President addressing a massive rally in Lebanon Thursday promised to assist Arabs in fight against Israel saying that “Zionists are mere mortals.” Ahmadinejad proposed them returning to their “initial homeland.”
“Today we have heard attacks and offensive words addressed to Israel. Our best response is the proclamation of the Jewish State 62 years ago and everything we were able to build up since then,” Netanyahu said.