Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՕՄ պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայ օգնության միության պատվիրակությանը` կազմակերպության կենտրոնական վարչության ատենապետուհի Վիկի Մարաշլյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը նշել է, որ ՀՕՄ-ն այն համահայկական կազմակերպություններից է, որը յուրօրինակ և չափազանց կարևոր դերակատարություն ունի ինչպես Սփյուռքում, այնպես էլ հայրենիքում:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայ oգնության միության ակտիվ մասնակցությունն Արցախի զարգացման գործում` ընդգծելով, որ մեր հանրապետությունը շահագրգռված է էլ ավելի խորացնել համագործակցությունը այս կազմակերպության հետ:
Նշենք նաև, որ հանդիպմանը քննարկվել են նաև ՀՕՄ-ի կողմից Արցախում իրականացվող և նախանշվող ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Бако Саакян принял делегацию Союза армянской помощи
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня делегацию Союза армянской помощи (САП) во главе с руководителем центрального правления организации Вики Марашлян.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства отметил, что САП является одной из тех всеармянских организаций, которые играют особую и крайне важную роль как в Диаспоре, так и на Родине.
Президент высоко оценил активное участие Союза армянской помощи в развитии НКР, подчеркнув, что республика заинтересована в еще большем углублении сотрудничества с этой организацией.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, касающиеся реализуемых и намеченных программ Союза армянской помощи в Арцахе.