ԱՊՀ երկրները համատեղ զորավարժություններ կանցկացնեն
2011 թվականի ամռանը Անկախ պետությունների համագործակցության կազմակերպության երկրները Աստրախանի շրջանում գտնվող Աշուլուկ զորավարժարանում համատեղ զորավարժություններ կանցկացնեն: Ուկրաինայում անցկացվող ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստից հետո լրագրողներին այդ մասին հայտնել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Անատոլի Սերդյուկովը:
Ինչպես հաղորդում է Վեստի.ռու-ն, պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստի մասնակիցները քննարկել են ռազմատեխնիկական համագործակցությանը վերաբերող ավելին քան 20 հարց:
Հիշեցնենք, որ ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Ուկրաինա էր մեկնել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը` նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:

The CIS countries will hold joint military exercises
In summer 2011 the member countries of the Commonwealth of Independent States will hold joint military exercises in the military base Ashuluk of Astrakhan region. Russian Defense Minister Anatoly Serdyukov told about it to the reporters after the meeting of the defense ministers’ of CIS member states in Ukraine.
According to Vesti.ru the participants of the meeting of Defense Ministers' Council discussed more than 20 issues concerning the military-technical cooperation.
Let us remind that the delegation led by the Armenian Minister Defense Seyran Ohanian as well has left for Ukraine to attend the meeting of the CIS Council of Defense Ministers.