Վրաստանի ԱԳ փոխնախարար. «Մեր տեղը եվրաատլանտյան դաշտում է»
Այսօր Վրաստան են ժամանել ՆԱՏՕ-ում Լիտվայի, Էստոնիայի և Լատվիայի դեսպանները, ինչպես նաև Դաշինքում ԱՄՆ դեսպանի տեղակալը:
«Ռոսբալտի» տեղեկացմամբ` Վրաստանում անցնող ՆԱՏՕ-ի օրերի շրջանակներում դեսպանները կհանդիպեն երկրի ղեկավարության հետ, ինչպես նաև ոչ կառավարական կազմակերպությունների ներակյացուցիչներին և ուսանողներին:
Այցի շրջանակներում հյուրերը կայցելեն Թբիլիսիում ՆԱՏՕ-ի Գործընկերային հիմնադրամ, որտեղ տեղի կունենա «Գործընկերություն հանուն խաղաղության» ծրագրի շրջանակներում Հիմնադրամի նոր նախագծի շնորհանդեսը:
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում նշել են դեսպանները, նրանք «հիացած են Վրաստանով, նրա արագ և մեծ զարգացմամբ»:
Իր հերթին Վրաստանի ԱԳ փոխնախարար Գիգա Բոքերիան հայտարարել է, որ «ՆԱՏՕ-ին անդամակցելը մնում է երկրի գլխավոր առաջնահերթությունը»:

Замминистра ИД Грузии: Наше место в пространстве НАТО
В Тбилиси сегодня утром прибыли послы Литвы, Эстонии и Латвии в НАТО, а также заместитель посла США в Североатлантическом альянсе.
Послы в рамках Недели НАТО в Грузии встретятся с представителями грузинских властей, в том числе, председателем парламента, главой МИД Грузии, экспертами, студентами, представителями неправительственного сектора, сообщает “Росбалт”.
Гости посетят открывшийся недавно в Тбилиси Партнерский фонд НАТО, где состоится презентация проекта доверия Фонда в рамках программы «Партнерство во имя мира».
Как отметили в беседе с журналистами послы НАТО, они «восхищены Грузией, ее быстрым и большим развитием».
Как добавил замминистра иностранных дел Грузии Гига Бокерия, «вступление в НАТО остается главным внешнеполитически приоритетом страны».