Համաճարակ Հայիթիում. մահացել է 138 մարդ
Հայիթիում համաճարակ է բռնկվել: Բժիշկները ենթադրում են, որ գործ ունեն խոլերայի հետ: Արդեն իսկ զոհվել է 138 մարդ, վարակվածների թիվը հասնում է 1,5 հազարի: Պորտ-օ-Պրենսի հիվանդանոցները լիքն են վարակվածներով: Այս մասին հայտնում է Վեստի.ռու-ն:
Համաճարակը շատ արագ է տարածվում նաև այն պատճառով, որ երկրաշարժից տուժած Հայիթիի բնակիչները շարունակում են բնակվել վրաններում` հակասանիտարական պայմաններում:
Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին, Հայիթիի առողջապահության նախարար Գաբրիել Տիմոտեն հայտարարել է, որ այս պահի դրությամբ հոսպիտալացվել է 600 վարակակված: Նա նշել է, որ այս հիվանդության առաջին դեպքը գրանցվել է անցած երեքշաբթի:

Эпидемия на Гаити; погибли 138 человек
На Гаити вспыхнула эпидемия. Врачи предполагают, что это холера. За несколько дней от инфекции погибли 138 человек. Ещё полторы тысячи заражены. Больницы пригорода Порт-о-Пренса переполнены.
Инфекция распространяется быстро из-за того, что тысячи гаитян после землетрясения продолжают жить в палаточных лагерях, в полной антисанитарии, сообщает телеканал "Россия 24".
Согласно РИА Новости, глава Минздрава доктор Габриэль Тимоте (Gabriel Thimothe) заявил, что в настоящее время с симптомами неизвестного пока инфекционного заболевания в пострадавших регионах Гаити госпитализированы 600 человек. Он отметил, что первый случай заболевания был зарегистрирован в минувший вторник.