534 կրակոց` Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի, Մարտակերտի ուղղությամբ
Հոկտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 32 դեպք, որի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի ուղղությամբ արձակվել է 534 կրակոց:
Համաձայն ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության` պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 500 раз
В ночь на 23 октября и в течение всего дня на различных участках линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана было зарегистрировано 32 случая нарушения режима прекращения огня. Из огнестрельного оружия различного калибра и снайперских винтовок было произведено 534 выстрела в направлении карабахских позиций, дислоцированных в Гадрутском, Мартунинском, Аскеранском и Мартакертском районах.
Как сообщили в пресс-службе Армии обороны НКР, после предпринятых ответных действий передовых позиций Армии обороны НКР противник затих.