Պակիստանում մզկիթի մոտ պայթյուն է տեղի ունեցել
4 մարդ զոհվել է, ավելի քան 12-ը վիրավորվել Պակիստանի արևելքում գտնվող սուֆիական մզկիթի մոտ տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: Այս մասին տեղեկացնում է France-Presse-ը` վկայակոչելով տեղի իրավապահ մարմիններին:
Պայթուցիկ սարքը գործարկվել է այսօր վաղ առավոտյան Պակիստանի Փենջաբ նահանգում գտնվող մզկիթի մոտ: Երկու մոտոցիկլիստները ռումբը թողել են մզկիթի մոտ, այն տեղադրված է եղել կաթի համար նախատեսված տարրաների մեջ. ահաբեկիչները դեպքի վայրից փախուստի են դիմել:
Պայթյունի պահին մզկիթում առավոտյան նամազ է եղել:
2010 թ.-ի հոկտեմբերին սա արդեն 2-րդ ահաբեկչությունն է Պակիստանի տարածքում, որը տեղի է ունենում սուֆիական մզկիթի մոտ:
Ահաբեկչության պատասխանատվությունը Պակիստանում գործող ոչ մի ծայրահեղական խմբավորում իր վրա չի վերցրել:

У мечети на востоке Пакистана произошел взрыв
Четыре человека погибли и не менее 12 получили ранения в результате взрыва у суфийской мечети на востоке Пакистана, сообщает Agence France-Presse со ссылкой на представителей местных правоохранительных органов.
Взрывное устройство сработало рано утром в понедельник, 25 октября, около мечети в Пакпаттане, провинция Пенджаб. Бомбу в молочном контейнере, сообщили AFP представители полиции, у мечети оставили двое мотоциклистов, скрывшихся с места происшествия. В момент взрыва в мечети проходила утренняя молитва.
С начала октября 2010 года это уже как минимум второй теракт, совершенный на территории Пакистана у суфийских мечетей.
Ответственность за теракт в Пакпаттане пока не взяла на себя ни одна из действующих на территории Пакистана экстремистских группировок.