Հարցում. Սահակաշվիլիին երկրի ամենահարուստ քաղաքական գործիչն է
Վրացիները իրենց երկրի ամենահարուստ քաղաքական գործիչն են համարում երկրի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիին։ Ինչպես հաղորդում է Новости-Грузия –ն, այս մասին են վկայում «Շաբաթվա ներկապնակ» պարբերականի կողմից 429 քաղաքացիների շրջանում անցկացված հարցումների արդյունքները։
Հարցման արդյունքների համաձայն՝ ամենահարուստ քաղաքական գործիչների ցանկում երկրորդ տեղը զբաղեցնում է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վանո Մերաբիշվիլին, երրորդ տեղում է Վրաստանի խորհրդարանի նախկին նախագահ, «Ժողովրդավարական շարժում՝ Միասնական Վրաստան» կուսակցության նախագահ Նինո Բուրջանաձեն։
Բուրջանաձեին հաջորդում է Թբիլիսիի քաղաքապետ Գեորգի Ուգուլավան, ապա՝ արդարադատության նախարար, գլխավոր դատախազ Զուրաբ Ադեիշվիլին, Վրաստանի նախկին վարչապետ, «Հանուն արդար Վրաստանի» կուսակցության նախագահ Զուրաբ Նողաիդելին։
Վրացի հարուստ քաղաքական գործիչների ցանկը եզրափակում են «Վրացական կուսակցության» առաջնորդ, Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Օքրուաշվիլին և «Նոր աջեր» կուսակցության աջաջնորդ Դավիթ Գամկրելիձեն։

Survey: Saakashvili wealthiest politician in Georgia
According to a survey conducted by the Kviris Palitra weekly, Georgians consider President Mikheil Saakashvili to be the wealthiest politician in Georgia. The survey involved 429 respondents.
Minister of Internal Affairs Ivane (Vano) Merabishvili ranks second, ex-Speaker of Georgian parliament, leader of the Democratic Movement-United Georgia party Nino Burjanadze ranks third.
According to the survey, Tbilisi Mayor George (Gigi) Ugulava ranks fourth and is followed by Minister of Justice, Prosecutor General Zurab Adeishvili, ex-Prime Minister, leader of the Movement for Fair Georgia Zurab Noghaideli.
Member of parliament Rusudan Kervalishvili, ex-Defense Minister, leader of the Georgian Party Irakli Okruashvili and leader of the New Rights party of Georgia David Gamkrelidze rank last.