Հարցում. Սահակաշվիլիին երկրի ամենահարուստ քաղաքական գործիչն է
Վրացիները իրենց երկրի ամենահարուստ քաղաքական գործիչն են համարում երկրի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիին։ Ինչպես հաղորդում է Новости-Грузия –ն, այս մասին են վկայում «Շաբաթվա ներկապնակ» պարբերականի կողմից 429 քաղաքացիների շրջանում անցկացված հարցումների արդյունքները։
Հարցման արդյունքների համաձայն՝ ամենահարուստ քաղաքական գործիչների ցանկում երկրորդ տեղը զբաղեցնում է Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վանո Մերաբիշվիլին, երրորդ տեղում է Վրաստանի խորհրդարանի նախկին նախագահ, «Ժողովրդավարական շարժում՝ Միասնական Վրաստան» կուսակցության նախագահ Նինո Բուրջանաձեն։
Բուրջանաձեին հաջորդում է Թբիլիսիի քաղաքապետ Գեորգի Ուգուլավան, ապա՝ արդարադատության նախարար, գլխավոր դատախազ Զուրաբ Ադեիշվիլին, Վրաստանի նախկին վարչապետ, «Հանուն արդար Վրաստանի» կուսակցության նախագահ Զուրաբ Նողաիդելին։
Վրացի հարուստ քաղաքական գործիչների ցանկը եզրափակում են «Վրացական կուսակցության» առաջնորդ, Վրաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Իրակլի Օքրուաշվիլին և «Նոր աջեր» կուսակցության աջաջնորդ Դավիթ Գամկրելիձեն։

Самым богатым политиком жители Грузии считают Саакашвили - опрос
Жители Грузии считают президента страны Михаила Саакашвили самым богатым политиком, - таковы итоги опроса, проведенного еженедельником "Квирис Палитра" (Палитра недели), проведенного среди 429 респондентов.
На втором месте по предполагаемому богатству - министр внутренних дел Грузии Иване (Вано ) Мерабишвили, на третьем - экс спикер парламента Грузии, лидер партии "Демократическое движение – Единая Грузия" Нино Бурджанадзе.
Далее, согласно опросу, следуют мэр Тбилиси Георгий (Гиги) Угулава, министр юстиции, главный прокурор Зураба Адеишвили, экс-премьер министр Грузии, лидер партии "За справедливую Грузию" Зураб Ногаидели.
Последние места в опросе заняли депутат парламента Грузии Русудан Кервалишвили, экс министр обороны Грузии, лидер "Грузинской партии" Ираклий Окруашвили и лидер политической партии "Новые правые" Давид Гамкрелидзе.